Vücut EstetiğiEstetik Terimleri

Selülit, Aşırı Yağ ve Yüz Yaşlanmasına Karşı Karboksiterapi

Karboksiterapi Nedir
Karboksiterapi Nedir

Karboksiterapi Uygulamaları

Karboksiyoterapinin farklı uygulamaları vardır, ancak esas olarak:

  • Selülit tedavisi.
  • Yerel yağ
  • Çatlaklar
  • Yüz kırışıklıkları
  • Yüz derisinin yumuşaklığı
  • Koyu halkaların beyazlatılması.

Bu cerrahi olmayan teknik, dolaşım problemleri ve yağ birikimi olan hastaların tedavisi için 50’li yaşlardaki bir grup kardiyolog tarafından yaratılmış ve dolaşım ve oksijenleyici dokuların iyileştirilmesiyle hareket etmektedir. Cildin altına çok ince bir iğne ve gaz hacminin kontrol edilmesini ve gerekli süre boyunca sabit bir basıncın korunmasını sağlayan ekipman aracılığıyla karbon dioksit enjekte edilir. Uygulamadan sonra, bölgede karbondioksit dağılımını kolaylaştırmak için hafif bir masaj yapılır.

Karboksiterapi Nedir?

Enjekte edilir edilmez hareket eder, bir kısım yağa yapışır ve gerisi kan dolaşımına gider, hemoglobin ile temas eder ve oksijen oluşumuna neden olur ve bunun sonucunda tedavi edilen bölgeye kan akışını arttırır. Oksijendeki artış aynı zamanda selülit tedavisinde karboksiterapiyi etkili kılan yağların yanmasını da uyarır.

Karboksiterapi yüz bakımı, kollajen ve elastinin karbondioksit oluşumu için kullanıldığında, cildin pürüzsüzlüğünü ve elastikiyetini korumayı çok seviyorsunuz. Ayrıca, cildin oksijenlenmesi koyu halkaların pigmentasyonunu netleştirmeye ve sarkık göz kapaklarının cildi üzerinde tensör etkisine neden olur.

Deneyimler, uygun karboksiterapi kullanımı yapıldığında, bu tekniğin risk taşımadığını veya olumsuz etkilere neden olmadığını göstermiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu