Estetik AmeliyatlarıMezoterapi

Selülit Mezoterapisi

Selülit Mezoterapisi

 

Selülit Mezoterapisi
Selülit Mezoterapisi

Dünya üzerinde kadınların en çok şikâyet ettiği konuların başında şüphesiz selülit gelmektedir. Bu durum maalesef ülkemizde yaşanmaktadır. Kadınların bacak, kol, karın, diz ve kalça bölümlerinde yaşanan selülitler can sıkmaktadır. Portakal kabuğu görünümünde olan bu görüntüden kurtulmak için estetik dünyasında da gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelerin en etkili yöntemlerinden biri de Mezoterapi yöntemidir. Selülit Mezoterapisi yöntemi ile kadınlar artık vücutlarının belli bölgelerinde oluşan portakal kabuğu görünümündeki kırışıklılardan rahatça kurtulabileceklerdir. Bu makalemizde özellikle kadınlar için selülitlerinden Mezoterapi yöntemi ile nasıl kurtulacağını anlatacağız.

Selülitlerin oluşma sebeplerinin başında östrojen hormonu gelmektedir. Östrojen hormonu her ne kadar kadınlara özgü bir hormon olarak bilinse de az sayıda da olsa erkeklerde de selülit durumu yaşanmaktadır. Östrojen kadın vücudunda yağ ve şekerin depolanmasını sağlayan insülünü artırmaktadır. Bu hormonun kadınların belli dönemlerinde ergenlik, hamilelik menopoz ve yaşlılık dönemlerinde artması nedeniyle bu dönemlerde selülit oluşması en üst seviyeye ulaşmaktadır. Şişen hücreler dışarı çıkar ve bacak, kol, karın, diz ve kalça bölümlerinde adeta kırışık ve buruşuk bir şekil almaya başlamaktadır.

 

Selülit Mezoterapisi Tedavisi uygulamasını yaptırmadan önce mutlaka uzmanınızı veya hastanenizi çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Biz de www.onlineestetik.com ailesi olarak hem Selülit Mezoterapisi Tedavisi hem de estetik ile ilgili tüm ana konular ve alt başlıklarını ve hastane doktorları sizler için araştırdık ve bilgileri konu başlıkları ile sayfamızda sizler için paylaştık.

Selülit Mezoterapisi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

Selülit üzerinde en etkili yöntemin mezoterapi olduğunu söylemiştik. Operasyon öncesinde selilütlü bölgenin ultrasonu çekilir. Daha sonrasında selilütlü bölgenin kalınlığı uzmanın bu bölgede çalışacağı alan ve uygulanacak olan derinlik uzman tarafından tespit edilmektedir. Daha sonra Selülit Mezoterapisi Tedavisi uygulamasına geçilir. Selülit Mezoterapisi Tedavisinde tek kullanımlık olan 3 mm’lik özel steril iğneler yardımıyla selülitlere uygun ilaçlar küçük aralıklar bırakılarak derinin alt tabakasına iğneler batırılır. Kılcal damarlardan geçen bu ilaçlar selülitli alana yayılır. Bu ilaçlar selilütlü bölgede bulunan ödemi kurutur. Hasara uğramış olan lenfler bu ilaçlarr yardımı ile onarıldıktan sonra alandaki kan dolaşımı da düzene girer. İlaç enjekte edildikten sonra selilüt bölgesinde bozulmuş olan yağ hücreleri ile birlikte düzen giren kan dolaşımı ile yağ ve şeker asitleri de düzene girmektedir.

Selülit Mezoterapisi Tedavisi uygulandıktan sonra hastaya da iş düşmektedir. Zira hasta operasyondan sonra yapacağı düşük kalorili rejimler ile bu bölgedeki yağları enerji olarak eritecektir.

Selülit Mezoterapisi Tedavisi sonrasında hastanın beslenmesine egzersizlerine çok dikkat etmesi gerekmektedir. Zira hasta operasyon sonrasında eski beslenme alışkanlığına dönüp egzersizlerini ihmal ederse selülitler tekrar eskisi gibi hastanın vücuduna yayılabilir.

 

Selülit Mezoterapisi Tedavi Süresi

 

Selülit Mezoterapisi Tedavi süresi yaklaşık 15 gün ile 30 gün arasında değişebilmektedir. Fakat bu süre selilüt bölgesinin genişliğine selilüt bölgesini ilerleme durumuna göre de değişiklik gösterebilecektir. İlk seanslarda gözle görülür etki olmasa da daha sonraki seanslarda hasta selilüt bölgesinin daha gerginleşmeye ve pürüzsüzleşmeye başladığını hem görecek hem de hissedecektir.

Selülit Mezoterapisi Tedavisinde Hangi İlaçlar Kullanılmaktadır?

 

Selülit Mezoterapisi Tedavisinde lipolitik ilaçlar kullanılmaktadır. Bu lipolitik ilaçlar yağ hücrelerini parçalama özelliği olan ilaçlardır. Bu ilacın en belirgin özelliği hareketsiz ve vücutta adeta sabit halde durağan olan yağ hücrelerinin birbirinden ayrılmasını sağlayıp kolay şekilde çözülmesine yardımcı olmaktadır. Kişinin diyet yapmasının da yardımıyla vücut bu yağları vücuttan atıp bölgesel bir zayıflık ve zarafet kazanılmasına yardımcı olacaktır.

Selülit Mezoterapisi Tedavisinde kullanılan bir başka ilaç çeşidi ise bitkisel ilaçlardır. Selülit Mezoterapisi Tedavisinde bitkisel ilaçların en büyük yararı kılcal damarlardan kan dolaşımını dengelemektir. Böylece kan dolaşımı ve hücre arasında bir denge sağlayıp hücrede bulunan fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Selülit Mezoterapisi Tedavisinde kullanılan bir başka ilaç türü ise anestezi ilaçlardır. Bu ilaçlarda operasyon sırasında ve operasyon sonrasında hastanın ağrı ve acı çekmesini önlemektedir. Ayrıca bu ilaçlar hastanın vücudunda damar açma işleminde de etkili olmaktadır.

 

Selülit Mezoterapisi, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu