Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

SGK Hangi Estetik Operasyonlarını Karşılıyor?

 

 

SGK Hangi Estetik Operasyonlarını Karşılıyor?
SGK Hangi Estetik Operasyonlarını Karşılıyor?

SGK Hangi Estetik Operasyonlarını Karşılıyor?

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte ülkemizin birçok yerinde estetik merkezleri ve estetik klinikleri açılmaya başlandı. Estetik alanında hızlı yayılan be genişleme sadece özel hastane ve klinikler ile sınırlı kalmayıp devlet hastanelerinde de estetik ve plastik cerrahi operasyonları titizlikle yapılmaya başlanmıştır. Devlet hastanelerinde hızla yayılan estetik operasyonları yapılınca estetik operasyonu yaptıracakların aklına gelen ilk soru da tahmin ettiğiniz gibi estetik operasyonlarının SGK tarafından karşılanıp ve karşılanmamasıdır. Bizlerde sizin için bu konuyu araştırıp bir faydalanmanız için makalemizi yazdık.

SGK hangi durumlarda hangi estetik operasyonlarını karşılamaktadır?

SGK tüm estetik operasyonları karşılamamaktadır. SGK’nın karşıladığı estetik operasyonlarının ortak özelliği sağlığı etkileyen sebeplerden ötürü vücutta düzeltilmesi gerektiğine karar verilen bölgelerin ve fonksiyonel bir bozukluğa sebep olan rahatsızlıklar gibi nedenlerden dolayı yapılan estetik ve plastik cerrahi operasyonlar SGK tarafından yani devlet tarafından karşılanabilmektedir.

Özellikle sağlık açısından rahatsızlığı bulunan ve kısıtlı bütçeye sahip olan kişilerin değerlendirmesi gereken bir fırsat olan bu estetik operasyonlar bulunmaz bir nimettir.

SGK nın karşıladığı estetik operasyonların birçoğu Devlet hastanelerinde devlet destekli bütçeden karşılanarak yapılmaktadır. Estetik operasyonlarının devlet hastanelerinde yapılması sizi korkutmasın zira devlet hastanelerinde birçok ünlü estetik cerrahları vardır. Özellikle üniversite hastanelerinde doçent doktor, uzman doktor ve profesör gibi tecrübeli ve deneyimli isimler operasyonlara katılmaktadır.

SGK Hangi Estetik Operasyonlarını Karşılıyor?
SGK Hangi Estetik Operasyonlarını Karşılıyor?

SGK’nın karşıladığı estetik ve plastik cerrahi operasyonlar hangileridir?

  1. Kaza ve yaralanma ve yanma sonucu kişinin vücudunda oluşan kesik ve yara izlerinin estetik operasyonları:

Yaralanma ve yanma sonucunda kişinin vücudunda oluşan yanık, yara ve kesik izleri özel klinik ve hastanelerinde yapıldığı gibi devlet hastanelerinde de yapılabilmektedir. Devlet hastanelerinde yapılan bu estetik müdahale ile kişinin vücudunda oluşan izlerden uzman doktor ve profesörler tarafından kolayca ve üstelik tedavi masrafları SGK tarafından karşılanarak kurtulabilirsiniz.

 

  1. Meme Küçültme operasyonları da sağlığı etkilediği durumlarda plastik cerrahların da onayı ve raporu ile devlet hastanelerinde estetik ve plastik operasyonlar gerçekleşebilmektedir. Meme küçültme estetiğinde plastik cerrahi hekiminin de verdiği rapor doğrultusunda kişinin meme büyüklüğü boyun, sırt ve bel ağrısına neden olabileceğinden dolayı meme küçültme estetiği gerekliliği raporu verebilir. Bu durumda SGK tarafından karşılanan ve deneyimli doktorlar tarafından devlet hastanelerinde Meme küçültme estetikleri yaptırabilirsiniz.

 

  1. Burun estetiği de SGK tarafından karşılanıp devlet hastanelerinde yapılan estetik ve plastik operasyonudur. Kişinin gerek doğumsal iz gerekse de bir kaza veya darbe sonucu kişinin burnunda hem fiziksel hem de sağlık açıdan birtakım sorunlar yaşanmaktadır. Kişi bu sorunlara bağlı olarak horlama, nefes alıp vermede zorlanma gibi sağlık olaylarının yanında burun kıkırdak ve kemiklerinin zarar görmesi gibi fiziksel etmenlerden dolayı şekil bozukluğuna uğramış burunlarını estetik operasyon ile düzeltebilirler. Bu durumda olup ta burun estetiği yaptırmak isteyen ve bütçesi buna engel olan kişiler için devlet hastanelerinde SGK tarafından karşılanan burun estetiği yaptırabilir. Devlet hastanelerinde uzman doktor veya tecrübeli profesörler tarafından yapılan burun ameliyatı ile masrafsız şekilde burun estetiği yaptırabilirsiniz.

 

  1. Yüz felci geçiren hastaların yüz bölgesinde oluşan deformasyon, kaş düşmesi ve yüzde iz kalması durumunda devlet hastanelerinde yüz ameliyatlarını SGK tarafından karşılanmak koşulu ile masrafsız şekilde estetik yaptırabilirsiniz. Yüz felci geçirip maddi olarak sıkıntı yaşayanlar için bulunmaz bir nimet olan devlet hastanelerinde estetik ameliyatı ile masrafsız bir şekilde yüz bölgenizde istemediğiniz görüntülerden çok rahat şekilde kurtulabilirsiniz.

 

  1. Genital bölgelerde ve organlarda meydana gelen şekil bozuklukları ile birlikte cinsel fonksiyon bozukluğu olan hastalarında devlet tarafından SGK ile karşılanmak koşulu ile masrafsız bir şekilde estetik operasyon geçirip bu sıkıntılarından kurtulabilirler.

 

  1. Özellikle çocuklarda kepçe kulak estetiğinden devlet hastanelerinde yapılan estetik operasyonlarında herhangi bir ücret almadan kepçe kulak operasyonu yapılabilmektedir.

 

  1. Meme kanseri sonucu meme dokularında kayıp yaşayan bayanların meme büyütme estetik masrafları da SGK tarafından ödenmektedir. Meme kaybı yaşayan kişiler meme protezi ile meme büyütme estetiği yaptırabilmektedir.

 

Sizler için SGK tarafından karşılanan estetik operasyonlarının çeşitleri ve şartlarını araştırdık. Bir sonraki makalemizde de hangi devlet hastanelerinde hangi estetik çeşitlerinin yapıldığını anlatacağız. Sizler için devlet hastanelerinde yapılan estetik çeşitleri yazımız için onlineestetik.com adresimizden bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu