Estetik AmeliyatlarıSaç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekim’i

Tıraşsız Saç Ekim’i
Tıraşsız Saç Ekim’i

Tıraşsız Saç Ekim’i

 Saç ektirmek isteyen birçok kişi saçlarının tıraş edilmesi önerildiği anda saç ekmekten ya çekiniyor ya da ya da saç ekiminden vazgeçiyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Plastik cerrahi alanında birçok çalışmalar yapılmıştır. Buradaki amaç kişinin saç ekiminden hemen sonra sosyal hayatını olumsuz etkilemeyecek şekilde sosyal yaşantısına devam ettirmektir. Son zamanlara kadar saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler saç ekimi sırasında kişinin mutlaka tıraş olması gerekiyordu. Tıraşsız Saç Ekim’i tekniği de bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilen ve yaygınlaşan bir teknik olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle saçları seyrekleşmeye başlayan bayanlar için oldukça önemli bir gelişme olan Tıraşsız Saç Ekim’i ile birlikte birçok bayan artık saç ekiminden çekinmiyor. Zira bir bayanın tıraş olup saç ekimi yaptıktan sonra toplum içine girmesi gerçekten oldukça zor bir durumdur.

 

Tıraşsız Saç Ekim’i Nasıl Yapılmaktadır?

Tıraşsız Saç Ekim’i yapmaya kara veren kişilerin ameliyat öncesinde saçlarını biraz uzatmaları doktorları tarafından istenmektedir. Saç ekiminin ilk aşaması saç köklerinin nerden hangi bölgeden alınacağı belirlenir. Yani donör bölge belirlenip işaretlenir. Daha sonra uzman tarafından belirlenen donör bölgesinden çok dikkatli ve titiz bir çalışma ile saç kökleri alınır. Böylece saç kökleri artık ekime hazır hale gelmiştir. Son aşamada ise saç kökleri artık transfere hazırdır ve çok dikkatli bir biçimde saçların çıkış açısı da göz önünde bulundurularak saç ekimi gerçekleştirilir.

Tıraşsız Saç Ekim’i FUE tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Yaklaşık 2 seansta yapılan Tıraşsız Saç Ekim’i donör bölgeden alınan yaklaşık 3500 – 4000 saç kökü transfer edilebilir. Alınan her bir saç kökünden ekimden sonra 3 ile 4 adet saç kökü çıkabilmektedir. FUE tekniği kullanılarak yapılan Tıraşsız Saç Ekim’inde kullanılan aletler ile birlikte başarı oranı ve kalite oranı da arttırılabilir. Buda Tıraşsız Saç Ekim’inin en büyük avantajlarından biri olarak gösterilmektedir. Altın iğneli kalemler ve mikromotor tekniği kullanılarak bu başarı ve kalite daha da arttırılmıştır.

Tıraşsız Saç Ekim’inde en çok merak edilen konulardan biri de operasyon süresidir. Yalnız Tıraşsız Saç Ekim’inin süresi maalesef net değildir. Bu uzmana ve sizin saç yapınıza göre değişmektedir. Unutulmamalıdır ki Tıraşsız Saç Ekim’i FUE tekniğinden daha zordur ve emek isteyen bir saç ekim yöntemi olduğu için biraz fazla zaman alması normal bir süreçtir. Buda maalesef fiyatlara yansımaktadır. Böylece normal saç ekimlerinden daha pahalı olması da çok normaldir. Zira uzmanınızın çok zamanını alan ve yüksek derecede titizlik ve emek gerektiren bu saç ekim yönteminde bu emeğe göre de fiyatlandırma yapılmaktadır. özellikle maddi sıkıntısı olmayanlar için operasyon sırasındaki rahatlık ve operasyon sonrasında ki tıraş olmadan saçlı şekilde sosyal hayatını sürdürmek ve ya topluma özgüvenle karışmak isteyenler için ise çok büyük bir fırsattır.

 

Tıraşsız Saç Ekim’inin Avantajları

  • Ekim sırasında kişi kendini çok rahat hisseder.
  • Ekim sonrası sosyal hayata ve sosyal aktivitelerine diğer saç ekim yöntemlerinden daha erken döner.
  • Donör bölge yani saç köklerinin alındığı bölge çok çabuk iyileşmekte.
  • Tıraşsız Saç Ekim’i ile saçlarını kestirmeden saç ekimi yaptırmak isteyen özellikle bayanlar için ve aynı zamanda erkeler için FUE tekniğinin yolu açılmaktadır.

 

Tıraşsız Saç Ekim’i Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Saç ekimden sonra ekimin amacına ulaşması ve sağlıklı saçlara sahip olmanız için doktorunuzun size tavsiyelerini mutlaka harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Bu tavsiyeleri sıralarsak

  • Özel kontrollerinize mutlaka zamanında gitmeniz gerekiyor ve bunu kesinlikle ihmal etmemeniz gerekiyor. Unutulmamalıdır ki saç ekiminden sonra da tedavi süreci devam edecektir.
  • Saç yıkamalarınıza çok özen göstermeniz gerekiyor. Uzmanınızın sizlere tavsiye ettiği şampuan ve sabunlar ile zamanında gerektiği kadar yıkamaları yapmanızı çok önemlidir. Zira bunun sonucu operasyonun başarısını direkt etkilemektedir.
  • Doktorunuzun size söylediği zamana kadar saçlarınıza hiçbir kimyasal madde sürmemeniz hem sağlığınız hem de saçlarınız açısından çok önemlidir.

 

Tıraşsız Saç Ekim’inden yaklaşık 6 ay ile 10 ay arası süre sonunda asıl sonuçları görebilirsiniz. Bu uzun süre sabır gerektiren bir dönemdir ama sonucu estetik açıdan çok güzel olan bir döneme gireceksiniz.

 

Saç Ekim merkezleri, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu