Burun EstetiğiEstetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahları

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları

Burun Estetiği Doktorları

İçindekiler

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları
Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları araştırmamızı yapmadan öne burun estetiğinin öneminden kısaca bahsedelim. Yüzümüzde göze çarpan ilk yer muhakkak ki burundur. Bulunduğumuz coğrafya, genetik yapı ve buruna alınan herhangi bir darbeden dolayı ülkemizde burun estetiği yaptıranların sayısı bir hayli fazladır. Hal böyle olunca da burun esteti çeşidi de bir o kadar çoğaldı. İsterseniz burun estetiği ve burun estetiği çeşitleri hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizi oluşturalım.

 1. Cerrahi Rinoplasti:

  Burun ameliyatı ile burun şeklini değiştirme operasyonuna Rinoplasti adı verilmektedir. Burun içinde bulunan fazla kıkırdakların cerrah operasyon ile alınıp doğal ve estetik bir buruna sahip olmak için yapılan operasyona Cerrahi Rinoplasti adı verilmektedir.

 

 1. Açık Rinoplasti:

  Burun estetiği tekniklerinden biri olan Açık Rinoplasti tekniğinde burun deliklerinin bulunduğu bölgeye ter V şeklinde atılan kesi ile cilt ve cilt altı dokuların alınıp kıkırdak ve kemiklere yapılan operasyona Açık Rinoplasti tekniği denir. Kapalı Rinoplasti tekniğinde oranla Açık Rinoplasti tekniğinde buruna müdahale çok daha fazla yapılmaktadır. Özellikle Burun Ucu estetiği ve Revizyon Rinoplasti tekniklerinde Açık Rinoplasti tekniği sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 1. Kapalı Rinoplasti:

  Burun estetiğinde kesinin burun boşluğundan yani burun deliklerinin içinden atılarak yapıldığı burun estetiğine Kapalı Rinoplasti tekniği denir. Kapalı Rinoplasti yönteminde kesinlikle burun dışında hiçbir iz kalmamaktadır. Bundan dolayı da birçok hasta tarafından Kapalı Rinoplasti tekniği tercih edilmektedir. Açık Rinoplasti yöntemine göre daha zor olan Kapalı Rinoplasti yaptırmak isteyenler mutlaka doktorlarını çok iyi araştırması gerekmektedir.

 

 1. Kırmadan Yapılan Burun Estetiği:

  isim olarak ilk defa duymuş olabileceğiniz bu yöntem ile herhangi bir çekiç ve kesici bir alet kullanılmadan burun kemerinin alındığı yönteme Kırmadan Yapılan Burun Estetiği yöntemi denir. Kapalı Rinoplasti ile yapılan Kırmadan Yapılan Burun Estetiği yönteminde burnunuzda herhangi kırık veya çatlak oluşma riski yoktur. Bu yöntem uygulanırken video endoskopi desteği ile kaliteli yüksek çözünürlüklü kameralar yardımıyla burnun he bir noktasının çok net görünmesini sağlar.

 

 1. Finesse Rinoplasti:

  hastanın burnunda sadece ince rötuşlar yapılması gerekiyor ise uygulan yönteme Finesse Rinoplasti yöntemi denir. Burnun çok özek kısımlarına yapılan müdahaleler ile burnun genel yapısına dokunmadan herhangi bir değişiklik yapmadan sadece küçük çaplı işlemeler yapılır.

 

 1. 3D Burun Estetiği:

  operasyon öncesinde 3D simülasyon cihazları kullanılarak operasyon sonrasında nasıl bir buruna sahip olacağınızı gördüğünüz yöntem ile yapılan burun estetiği operasyonuna 3D Burun Estetiği yöntemi denir. 3D Burun Estetiği yöntemi ile hasta doktor ilişkisi daha reel bir şekilde gerçekleşir. Zira hasta doktora nasıl bir burun istediğini söyler operasyon öncesinde de doktor 3D simülasyonu yardımı ile hastanın operasyon sonrasında nasıl bir buruna sahip olduğunu hastaya gösterir. Beğenilmeyen durumlar operasyon öncesinde düzeltilir.

 

Belli başlı burun estetiği çeşitlerine değindikten sonra şimdi ise Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizi sunalım.

 

 1. Dr. Fethi ORAK

  Prof. Dr. Fethi Orak
  Prof. Dr. Fethi Orak

Estetik deyince aklınıza gelen ilk isim şüphesiz ki Prof. Dr. Fethi ORAK ’tır. Prof. Dr. Fethi ORAK estetiğin her alanında kendini kanıtlamış olmasına rağmen özellikle burun estetiği alanında kendini ispatlamış bir isim olarak ön olana çıkması Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizin en başında yer almasını sağlamaktadır.

Acıbadem Taksim Hastanesinde aktif olarak Estetik ve Plastik Cerrahi kliniğinde görevini yürütmektedir. Avrupa’da birçok dünyaca ünlü estetik doktorları ile birlikte girdiği estetik operasyonları ile tecrübe edindi. Burun estetiği alanında hemen hemen tüm çeşitleri uygulayabilen Prof. Dr. Fethi ORAK Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorlarından biridir.

Prof. Dr. Fethi OKYAR hakkında daha fazla bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizde https://www.onlineestetik.com/prof-dr-fethi-orak/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Acıbadem Taksim Hastanesi Prof. Dr. Fethi Orak

Adres: İnönü Mah. Nizamiye Caddesi No: 1-9 Şişli İstanbul

Randevu Hattı: +90 (212) 246 5773

 

 1. Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

  Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu 2
  Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu 2

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizin 2. Sırasında bulunan isim Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu. Ankara’da kendi kliniğinde estetik operasyonaları yapan Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu özellikle burun estetiğinde kendini geliştirmiş. Burun estetiğinin birçok çeşidini uygulayabilen Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlunu hakkında daha detaylı araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizde bulunan https://www.onlineestetik.com/doc-dr-nedim-sarifakioglu/ linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Ankara Estetik Cerrahi Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu

Adres: Tepe Prime Avenue, B Blok, Kat 10, Daire 86 Çankaya Ankara

Randevu Hattı: +90 (544) 847 2847

 

 1. Dr. Ahmet Seyhan

  Prof. Dr. Ahmet Seyhan
  Prof. Dr. Ahmet Seyhan

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizde yer alan Prof. Dr. Ahmet Seyhan İzmir’de estetik cerrahi konusunda ün yapmış nadir estetik doktorlardan biridir. Prof. Dr. Ahmet Seyhan İzmir’de kendi kliniğinde estetik operasyonları yapmakla beraber özellikle burun estetiği konusunda kendini geliştirmiştir. Prof. Dr. Ahmet Seyhan hakkında daha detaylı bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizde bulunan https://www.onlineestetik.com/prof-dr-ahmet-seyhan/ linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İzmir Estetik Prof. Dr. Ahmet Seyhan

Adres: Plevne Bulvarı Ocakoğlu Apartmanı No:3 Kat:3 Daire:6 Alsancak Konak İzmir Randevu Hattı: +90 (532) 111 2299

 1. Dr. Emre İLHAN

  Op. Dr. Emre İlhan
  Op. Dr. Emre İlhan

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizde bulunan Op. Dr. Emre İLHAN ünlülerin estetik operasyonlarını yapan isim olarak dikkat çekmektedir. Birçok ünlü ismin estetik operasyonuna katılan Op. Dr. Emre İLHAN birçok estetik çeşidinin yanında burun estetiğinde kendini çok geliştirip yeniliklerle hastalarının imdadına yetişmiştir. İstanbul Cadde Bostan’da kendi kliniğinde hizmet veren Op. Dr. Emre İLHAN hakkında daha detaylı bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizde bulunan https://www.onlineestetik.com/op-dr-emre-ilhan/ linki tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Adres: Cadde bostan Mah. Bağdat Cad. Arzum Ap. No: 354 D.8 Kadıköy / İstanbul Telefon :  530 605 96 90

216 355 50 05

216 467 28 77

 

 1. Dr. Naci ÇELİK

  Op. Dr. Naci ÇELİK
  Op. Dr. Naci ÇELİK

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Doktorları listemizde yer alan Op. Dr. Naci ÇELİK devamlı gezdiği estetik fuarlarından edindiği bilgileri ve yenilikleri İstanbul Şişli’de kendi kurduğu estetik kliniğinde uygulayıp daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Kendini özellikle burun estetği alanında geliştiren Op. Dr. Naci ÇELİK

Hakkında daha detay bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizde yer alan https://www.onlineestetik.com/op-dr-naci-celik/ linkini tıklayıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Adres: Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. İstikbal İş Merkezi Kat 2 No. 17 Şişli/İSTANBUL

Telefon : 541 767 00 66 533 767 00 66 212 236 30 56

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu