HastanelerÜmraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyenler, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi burun estetiği ameliyatını araştırıyor. Peki nedir Burun estetiği ameliyatı? Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi burun estetiği ameliyatı yapıyor mu? Rinoplasti nedir?

İçindekiler

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği, tıp alanında “rinoplasti” olarak da bilinen, burunun şeklini ve görünümünü düzeltmek veya iyileştirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Bu işlem, estetik nedenlerle yapılabileceği gibi, nefes alma sorunlarını gidermek veya burun deformitelerini düzeltmek için de gerçekleştirilebilir.

Burun estetiği prosedürü sırasında, cerrah burun yapısını değiştirmek veya şekillendirmek için farklı teknikler kullanır. Bu teknikler arasında kıkırdak ve kemik dokusunun yeniden şekillendirilmesi, burun kemerinin düzeltilmesi, burun ucunun inceltilmesi veya kaldırılması, burun deliklerinin boyutunun değiştirilmesi gibi işlemler yer alabilir. Prosedürün amacı, daha simetrik, dengeli ve estetik olarak hoş bir burun görünümü elde etmektir.

Burun estetiği prosedürü, genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir ve cerrah, burun içinden veya burun üzerinden kesiler yapar. Bu kesilerin yerleri ve boyutları, cerrahın tercihlerine ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Operasyon süresi ve iyileşme süreci, yapılan işleme bağlı olarak değişebilir.

Burun estetiği sonrasında, şişlik, morarma ve hafif ağrı gibi yan etkiler normaldir. Tam iyileşme süreci birkaç hafta veya aylar sürebilir. Kişinin özel durumuna ve cerrahi işlemin karmaşıklığına bağlı olarak iyileşme süresi değişiklik gösterebilir.

Burun estetiği prosedürünü düşünüyorsanız, bir plastik cerrah ile kapsamlı bir danışma yapmanız önemlidir. Cerrah, beklentilerinizi değerlendirecek, prosedür hakkında size bilgi verecek ve mümkün olan sonuçları açıklayacaktır. Ayrıca, cerrahın tecrübesi ve referanslarını da göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapar

Burun estetiği ameliyatını “kulak burun boğaz” uzmanları veya “plastik cerrahi” uzmanları gerçekleştirebilir. Bu uzmanlar, burun ve yüz anatomisi konusunda uzmanlaşmış ve burun estetiği prosedürlerini gerçekleştirme konusunda deneyime sahip olan doktorlardır.

Kulak burun boğaz (KBB) uzmanları, burun, boğaz ve kulak hastalıkları ile ilgili uzmanlık alanına sahip doktorlardır. Burun estetiği ameliyatı, KBB uzmanları tarafından yapılan yaygın bir prosedürdür. KBB uzmanları, burun içi ve burun dışı yapılarla ilgili konulara aşina olup, burun estetiği ameliyatlarında da genellikle tercih edilen doktorlardır.

Plastik cerrahi uzmanları da burun estetiği ameliyatları konusunda yeteneklidir. Plastik cerrahi uzmanları, vücudun farklı bölgelerinde estetik veya rekonstrüktif amaçlarla cerrahi prosedürler gerçekleştiren uzmanlardır. Burun estetiği ameliyatı, plastik cerrahi alanında sıkça yapılan bir işlemdir.

Burun estetiği ameliyatı için en önemli nokta, doktorun uzmanlık alanı ve deneyimidir. Bu nedenle, burun estetiği ameliyatı düşünüyorsanız, KBB uzmanları ve plastik cerrahi uzmanları arasında deneyimli ve uzmanlaşmış bir doktor bulmanız önemlidir. Doktorun sertifikasyonlarını, deneyimlerini ve referanslarını araştırmak, güvendiğiniz bir doktor seçmenize yardımcı olabilir.

Ameliyat öncesi kapsamlı bir danışma yapmak ve doktorun beklentilerinizi değerlendirmesine izin vermek de önemlidir. Doktor, ameliyat sürecini, potansiyel riskleri ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini size açıklayacak ve sizin için en uygun tedavi planını oluşturacaktır.

2023 Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Burun Estetiği

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatı Yapar Mı?

İstanbul’da burun estetiği ameliyatı Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesinde burun estetiği ameliyatı yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi burun estetiği yani rinoplasti ameliyatı yapmaktadır. Ameliyat, uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Burun Estetiği

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Hastanenin plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında uzman hekimler tarafından farklı hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisi yapılmaktadır.

Hastanede Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi hizmetleri her gün verilmektedir. İşte bu bölümde verilen hizmetler;

Dudak damak yarığı ameliyatları

Meme kanseri sonrası rekonstrüksiyon ameliyatları(yeniden meme oluşturulması)

El tendon, sinir kesileri ameliyatları

Dupuytren hastalığı ameliyatı

Kepçe kulak düzeltilmesi

Meme küçültme ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı

Cilt  kanserlerine yönelik ameliyatlar

Yanık sonrası rekonstrüksiyon ameliyatları

Maksillofasiyal travma ameliyatları gibi operasyonlar başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Doğumsal anomaliler

Dolgu uygulaması

Botoks

Lipofuksin

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatı Yapan Doktorlar Kimlerdir?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları uzman kadrolardan oluşmaktadır. İşte Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları;

– Uzman Doktor Macide Yakut

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Burun Estetiği Yapan Doktorlara Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Elmalıkent Mahallesi Adem Yavuz Cad. No:1 Ümraniye / İstanbul

Telefon: (0216) 632 18 18

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu