HastanelerÜmraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Bu yazımızda sizler için Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif cerrahi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Ülkemizde önemli bir tıp branşı olan Plastik Rekonstrüktif cerrahi, son dönemlerde çok fazla ihtiyaç duyulan branşlardan bir tanesi olmuştur. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu bölümde uzman hekimler ile hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Peki nedir Plastik Rekonstrüktif cerrahi? Hangi doktorlar bu bölümde hizmet vermektedir. Bu bölümde hangi hastalıklara bakılır?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

İçindekiler

Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?

Plastik rekonstrüktif cerrahi, yaralanma, hastalık, doğuştan gelen anormallikler veya cerrahi müdahaleler nedeniyle oluşan doku kayıplarını veya deformiteleri onarmak veya düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi bir branştır. Bu cerrahi alan, vücutta fonksiyonu geri kazandırmak, doku iyileşmesini sağlamak ve görünümü düzeltmek için çeşitli teknikler ve yöntemler kullanır.

Plastik rekonstrüktif cerrahi, birçok farklı alanda uygulanabilir. Aşağıda bazı örnekler verilmiştir:

Yanık tedavisi: Plastik cerrahlar, yanık sonrası doku kaybını onarmak için rekonstrüktif cerrahi tekniklerini kullanabilirler. Yanık izlerini azaltmak, cilt greftleri veya flepler kullanarak iyileşmeyi teşvik etmek ve estetik sonuçları optimize etmek amaçlanır.

Travma sonrası rekonstrüksiyon: Kaza, kazara yaralanma veya travma sonucu oluşan yüz, el, ayak veya diğer vücut bölgelerindeki doku kaybını ve deformiteleri düzeltmek için plastik rekonstrüktif cerrahi uygulanır.

Tümör çıkarılması sonrası rekonstrüksiyon: Kanser cerrahisi sırasında tümör çıkarılan bölgelerde oluşan doku kayıplarını düzeltmek için plastik rekonstrüktif cerrahi kullanılır. Bu prosedürler, normal doku fonksiyonunu geri kazandırmak ve estetik sonuçları iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Konjenital anormalliklerin düzeltilmesi: Doğuştan gelen yüz, burun, dudak veya damak gibi anormalliklerin düzeltilmesi için plastik rekonstrüktif cerrahi uygulanır. Örneğin, dudak ve damak yarığı (sekre), kafatası ve yüz kemiklerindeki gelişimsel bozukluklar gibi durumlar rekonstrüktif cerrahi gerektirebilir.

Plastik rekonstrüktif cerrahi, hastaların fiziksel iyileşme, fonksiyonel iyileşme ve görünüm açısından daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilir. Her hasta için tedavi planı kişiselleştirilir ve cerrahın deneyimi ve hasta beklentileri dikkate alınır.

Bu alanda uzmanlaşmış bir plastik cerrah, uygun teşhis ve tedavi planlaması için hastanın durumunu değerlendirir. Plastik rekonstrüktif cerrahi, hastanın yaşam kalitesini iyileştirmeyi ve günlük aktivitelerine geri dönmesini sağlamayı hedefler.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Hastanede Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi hizmetleri hergün verilmektedir.

Dudak damak yarığı ameliyatları

Meme kanseri sonrası rekonstrüksiyon ameliyatları(yeniden meme oluşturulması)

El tendon, sinir kesileri ameliyatları

Dupuytren hastalığı ameliyatı

Kepçe kulak düzeltilmesi

Meme küçültme ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı

Cilt  kanserlerine yönelik ameliyatlar

Yanık sonrası rekonstrüksiyon ameliyatları

Maksillofasiyal travma ameliyatları gibi operasyonlar başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Doğumsal anomaliler

Dolgu uygulaması

Botoks

Lipofuksin

2  Uzman Doktor hizmet vermektedir.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları Kimlerdir?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları uzman kadrolardan oluşmaktadır. İşte Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları;

– Uzman Doktor Macide Yakut

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Elmalıkent Mahallesi Adem Yavuz Cad. No:1 Ümraniye / İstanbul

Telefon: (0216) 632 18 18

KolajenNedir? 2023 Kolajen fiyatları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu