Beyin ve Sinir CerrahiDoktorlarHastaneler

Uzm. Dr. Bülent Çetin – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


Doktor Adı: Uzm. Dr. Bülent Çetin


Hastane: Konya Şehir Hastanesi


Branş: Beyin ve Sinir Cerrahi


İçindekiler

Uzm. Dr. Bülent Çetin Kimdir?

Uzm. Dr. Bülent Çetin
Uzm. Dr. Bülent Çetin

Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahlarından olan Uzm. Dr. Bülent Çetin beyin ve sinir cerrahi alanında gerçekleştirdiği bir çok başarılı operasyon ile adından sıkça söz ettirmiştir. Deneyimli ve tecrübeli beyin ve sinir cerrahi uzmanı Uzm. Dr. Bülent Çetin sadece Konya dan değil ülkemizin bir çok yerinden gelen hastalara hizmet sunmaktadır.


Uzm. Dr. Bülent Çetin Uzmanlık Alanları

Uzm. Dr. Bülent Çetin
Uzm. Dr. Bülent Çetin

Beyin ve Omurilik bölgesinde oluşan veya oluşması muhtemel boyun ve bel bölgesindeki fıtıklar, damar tıkanıkları, yaralanmalar gibi olaylara müdahale etmektedir. Nöroşirürji olarak da bilinen Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümünde çocukluk döneminden başlayıp yetişkinlik dönemlerine kadarki sinir sistemi hastalıkları ile de ilgilenmektedir. Peki hangi hastalıklarda Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümüne Randevu Alınır? veya diğer bir soruyla Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları Hangi Hastalıkların Tedavisi ile İlgilenir? sorusuna bakalım.

Beyin ve Sinir Cerrahi Hastalıkları Nelerdir?

Beyin Kanamaları:

Kafatası içerisinde yer alan beyin atardamar duvarının yırtılması ve bunun sonucunda beyin dokusuna sızan kanın beyin içerisindeki hassas dokulara zarar vermesi sonucu ortaya çıkar. Beyin Kanamaları kaza, darbe veya yaralanmalara bağlı olarak oluşabileceği gibi bazı durumlarda ise kendiliğinden de ortaya çıkabilmektedir. Beyin Kanamalarına acil müdahale edilmesi şart iken geç kalınması durumunda ise hastanın hayati tehlike geçirmesi durumu söz konusu olabilir. Beyin Kanamaları Tedavileri genellikle ameliyat gerektiren bir durum iken hastanelerin Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniklerinde Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanları tarafından tedavileri yapılmaktadır.

Beyin Tümörleri:

Tümörler iyi huylu tümör ve kötü huylu tümörler olarak ikiye ayrılır. Vücudun herhangi bir yerinde çıkabilen tümörler maalesef ki beyin bölgesinde de çıkmakta olup kötü huylu tümörler kanser adıyla bilinmektedir. Beyinde oluşan tümörler kişide bir takım semptomların görünmesine neden olur. Bu semptomlar  “bulantı, kusma, denge problemleri, unutkanlık, bayılma, görme bozuklukları (çift görme vb.), kol ve bacaklarda hissizlik” şeklinde olabilmektedir. Bu semptomların görülmesi durumunda kişi mutlaka en yakın beyin ve sinir cerrahi uzmanına görünmesi gerekmektedir.

Beyin Damar Hastalıkları:

Bir takım hastalıkları kapsayan Beyin Damar Hastalıkları kişide felç, görme bozuklukları, konuşma güçlüğü, bilinç kaybı, denge sorunu gibi belirtilere neden olabilmektedir. Ayrıca Beyin Damar Hastalıkları içerisinde bel fıtığı, boyun fıtığı, Parkinson ve inme gibi hastalıklar da yer almaktadır. Bu belirtilerin görülmesi durumunda kişi mutlaka vakit kaybetmeden bir beyin ve sinir cerrahi uzmanına gitmeli. Beyin Damar Hastalıklarını sıralayacak olursak;

Bel Fıtığı
Boyun Fıtığı
Parkinson
Omurilik Tümörleri
Beyin damarlarının tıkanmasına bağlı olarak ortaya çıkan felç ve inme
Karotis Stenozu
Beyin Tümörleri
Arteriovenöz Malformasyon
Beyin zarı veya dokusunda meydana gelen beyin kanaması

Omurga Hastalıkları:

Genellikle ilerleyen yaşlarda görülen omurga rahatsızlıkları kaza, yaralanma ve darbe gibi dış etmenlerden gelen vakalarda da görülebilmektedir. Eklem- kas ağrıları, eğrilik, tümörler, lezyonlar, kamburluk (kifoz), skolyoz ve omurga bölgesinde gelişen enfeksiyon durumları da yine Omurga Hastalıkları dahilinde değerlendirilmektedir.

İnme:

Son derece ciddi bir durum olan İnme beyne kan akışının durması demektir. Hayati tehlikesi bulunan bu hastalığın belirtileri arasında “kol ve bacakta güçsüzlük, şiddetli ve ani baş ağrısı, denge kaybı, konuşma ve anlama güçlüğü” gibi durumlar baş göstermektedir. Tedavisine mutlaka derhal başlanılması gereken bu hastalık şayet tedavi edilmez ise sonu genellikle hayat kaybı ile sonuçlanmaktadır.

Travmalar:

Kaza, darbe veya sportif faaliyetler sonucunda kişinin vücudunda belli yerler zara görebilir. Vücudun omurga ve kafa bölgesinde yaşanan travmalara beyin ve sinir cerrahi bölüm doktorları bakmaktadır.

Çocukluk Dönemi Beyin ve Sinir Hastalıkları:

Anne karnından 18 yaşına kadarki tüm çocuklarda görülen beyin ve sinir cerrahi hastalıklarıyla beyin ve sinir cerrahi uzmanları ilgilenmektedir. Bu dönemde görülen beyin ve sinir cerrahi hastalıkları;

Omurilik Tümörü
Beyin Tümörü
Kafatası Şekil Bozuklukları
Beyin Omurilik Sıvısı Artışı
Doğumsal Sinir Sistemi Bozuklukları
Beyinde Su Toplanması
Omurilik ve Damarsal Hastalıklar
Omurilik Kapanması
Epilepsi ve Hareket Bozuklukları

Uzm. Dr. Bülent Çetin Uzmanlık Yorumlar


doktortakvimi Yorum Sayısı: 2

doktorsitesi Yorum Sayısı: 0

kadınlarkulubu Yazı Sayısı: 8


Uzm. Dr. Bülent Çetin Randevu Al


linkine tıklayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.


Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları


Uzm. Dr. Bülent Çetin – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


Uzm. Dr. Emin Kaan İzci – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


Uzm. Dr. Erkut Özbulut – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


Uzm. Dr. Halil İbrahim Topatan – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


Uzm. Dr. Mahmut Sertdemir – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


Uzm. Dr. Ramazan Şimşek – Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu