HastalıklarHastanelerKalp ve Damar CerrahisiUncategorized

Uzm. Dr. Emre Doğan / İstanbul Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi

Uzm. Dr. Emre Doğan İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olarak hastalarına hizmet sunmaktadır. Bizler bu makalemizde

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanlarından Uzm. Dr. Emre Doğan,

Uzm. Dr. Emre Doğan Yorumlar ve Haberleri

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Yapılan İşlemler

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Doktorları

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Randevu Alma

işlemlerini araştırdık. Şimdi Araştırma sonuçlarına hep birlikte göz atalım.

İçindekiler

Uzm. Dr. Emre Doğan Kimdir?


Uzm. Dr. Emre Doğan
Uzm. Dr. Emre Doğan

Uzm. Dr. Emre Doğan

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Adres : Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL

— Uzm. Dr. Emre Doğan

Uzm. Dr. Emre Doğan Yorumlar


Emre Hocam çok başarılı bir doktordur. Ayrıca insan psikolojisini çok iyi biliyor. Yakın bir zamanda varis ameliyatı oldum çok başarılı geçti. İyi ki varsın Emre DOĞAN hocam. Nice başarılı yıllara

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Merhabalar Dr. Emre bey çok düzgün anlaşılır hastasıyla ilgilenen hasta yakınlarına gerekli açıklamaları yapan doktorumuz kendisine ustun basarisinden dolaya teşekkür ediyorum. Ve inanıyorum ki emre bey geleceğin doktorudur saygılarımla

— Uzm. Dr. Emre Doğan


EMRE HOCAMI KENDİM BULDUM.İYİKİDE BULMUŞUM ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.. hastanın psikolojisini iyi bilen..ne olması gerektiğini kesin söyleyen.. tam sonuca ulaşılması için elinden geleni yapan. mütevazi, efendi, dört dörtlük bir doktor.. kendisini saygıyla selamlıyorum iyi ki varsınız hocam …TRABZON ÇOK ŞANSLI..

— Uzm. Dr. Emre Doğan


emre bey çok başarılı bir doktor. bir akrabam tavsiye etti onun üzerine gittim gerçekten çok ilgili ve güler yüzlü. kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Merhabalar, Emre beye hem kendim hem de tanıdığım arkadaşlarımı ve akrabalarımı yönlendirdim. Gerek hastalıkları açıklaması, gerek tedavi sırasında ve sonrasında ilgisi ve güler yüzü ile favori doktorlarımız arasına girmiştir. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz…

— Uzm. Dr. Emre Doğan


doktor emre bey, hastaları ile birebir ilgilenen, hastalarına durumlarını en iyi şekilde en anlaşılır dille anlatan, olumlu ve olumsuz sonuçları ile ileriyi gösterebilen, çok bilgili, çok efendi biridir. kendisinden cok memnun kaldık. çok teşekkür ediyoruz.

— Uzm. Dr. Emre Doğan

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Yapılan İşlemlerİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği Türkiye’nin en kapsamlı kliniklerinden biri olmakla beraber alanında uzman Kalp Damar Cerrahi Uzmanları ile hastalarına hizmet vermektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi ile ilgili tüm hastalıkların tanı teşhis ve tedavileri alanında uzman doktor kadrolarınca yapılmakta olup hastanın iyileşmesi ve taburcu edilmesi sağlanılır. Peki

Kalp Damar Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Kalp Krizi: Kalp kaslarının tamamen oksijensiz kalması durumunda kan hücrelerinde bulunan hücreler bir sonra sonra ölmeye başlayacaktır. Bu hücre ölümleri maalesef geri dönüşü olmayan Kalp Krizine neden olmaktadır.

Kalp Yetmezliği: Kalbe ulaşması gereken oksijen ve kan miktarının azalması durumunda kalp kasının işlevini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu durumda olan hastanın kalbi sağlıklı bir şekilde çalışmaz ve bir süre sonra hastada Kalp Yetmezliği oluşmasına neden olabilmektedir.

Anjina: Göğüs ağrısı olarak da bilinen Anjina kalpte bulunan kalp kasının işlevini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu kan akışının azalması sonucu oluşur. Göğüs ağrıları yorgunluk ve aşırı hareketle birlikte artar iken dinlenme sonucu bir kaç dakika içerisinde geçmekte. Fakat böyle bir durumda geç kalınmadan hemen bir Kalp Damar Cerrahisine görünmenizde fayda vardır.

Hipertansiyon: Dünyada ve ülkemizde en çok en yaygın görülen Kalp Damar Hastalıklarından olan Hipertansiyon kalpten vücuda pompalanması gereken kan basıncının yükselmesi sonucu görülür. Genellikle genetik nedenlerden dolayı görülen Hipertansiyon çok nadir de olsa dışsal faktörler sonucu da görülebilmektedir.

Pulmoner Hipertansiyon: Kalp yapısı gereği sağ kısım sol kısma nazaran daha düşük basınçla faaliyet göstermektedir. Kalbin sağ kısmında pompalanan kan akımına karşı olan basın Pulmoner Basınç olarak adlandırılır ve bu basıncın yükselmesi sonucu Pulmoner Hipertansiyon görülür.

Damar Sertleşmesi: Yağ ve Kolesterolün zaman içerisinde birikmesi sonucu atardamar lümeni daralıp veya tamamen kapanmaktadır. Bu daralma ciddi oranda ise buradan kan azalır ve atardamarın beslemesi gereken bölge de sertleşmesine neden olabilmektedir.

Perikardiyal Efüzyon: Kalbin dış zarı Perikardiyal katmanlar şeklindedir. Bu katmanlar arasına kalbin daha sağlıklı olmasını sağlamak için vücut bir sıvı algılar. Bu alanda biriken sıvı miktarının olması gerekenden çok olması durumunda Perikardiyal Efüzyon oluşabilmektedir.

Miyokardit: Kalp kası iltihabı olarak da bilinen Miyokardit vücutta oluşan enfeksiyonun kalp kaslarına ulaşması ve burada iltihaba dönüşmesi sonucu oluşur. Miyokardit sonucunda kalp kası dıştan gelen tehlikeler karşısında savunma mekanizması pasif olur ve bir çok hastalığa davetiye çıkarır.

Kardiyomiyopati: Kalp kasının kalınlaşması olarak da bilinen Kardiyomiyopati kişinin kalp kasının zamanla genişlemesi ve kalınlaşması sonucu oluşur.

Kalp kapakçık hastalıkları: Genellikle doğuştan olmak üzere bazen de sonradan kalp kapakçıklarında deformeler oluşabilmektedir. Düzenli takip edilmesi gereken Kalp kapakçık hastalıkları bazı durumlarda cerrahi müdahalelere de gerek duymaktadır.

Aort hastalıkları: Vücudun bir çok yerine olduğu gibi kalbe de zengin kanın taşınmasını sağlayan Aort Damarı belli nedenlerden dolayı deforme olup veya yırtılabilmektedir. Hastanın hayatını ciddi şekilde tehdit eden Aort hastalıklarının kalıcı çözümü için mutlaka cerrahi müdahale gereklidir.

Kalp tümörü: Tümör bir çok organda görülebilmekte iken bu organlardan biri de kalp tir. Kalbin kendinden kaynaklan tümörün yanı sıra diğer organlarda mi tümörleri de Kalp tümörüne neden olabilmektedir. İyi huylu Kalp tümörü tedavisi Kalp Damar Cerrahisi alanına girmektedir.

— Uzm. Dr. Emre Doğan

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Yapılan UygulamalarKoroner By-Pass Ameliyatı: Kalbin işlevini yerine getiren koroner damarlarının tıkanması veya daralması sonucu kalbe yeteri kadar kan pompalanamaz. Bu durum hastanın sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu durumda tıkalı olan koroner damarlarının açılması son derece önemlidir. Açık Kalp ameliyatı ile vücudun başka bölgelerinden alınan diğer bir damar ile kalpte tıkalı olan damara köprüleme yapılır. Böylece yapılan köprüleme işlemi sonunda kan akımının tekrar normal seyrine dönmesi sağlanır. Bu işleme ise Koroner By-Pass Ameliyatı adı verilir.

Küçük Kesiler İle By-Pass İçin Damar Çıkarma: By-Pass ameliyatı için vücudun diğer bölgelerinde bulunan damarlardan biri ile köprüleme işlemi yapıldığını belirtmiştik. Köprüleme işlemi yapılacak olan damarın kol veya bacak bölgesinden alınabilmesi için endoskopik yöntemler ile kesiler açılır. Böylece By-Pass için büyük kesi açılıp ciddi bir cerrahi işlemin uygulanmasına da gerek kalmamaktadır.

Koroner  Anjiyografi: Kalbin içerisinde yer alan Koroner damarlarının daha rahat görüntülenmesi için anjiyografi işlemine gerek duyulmaktadır. Atardamarlara renkli sağlığı olumsuz etkilemeyen sıvılar verilerek damarların daha net görülmesi sağlanır. Böylece daralma veya tıkanma eğilimi olan damarların tedavisi daha sağlıklı şekilde gerçekleştilir.

El Bileğinden Anjiyo: Anjiyo işleminin daha rahat ve hızlı gerçekleşmesi için El Bileğinden Anjiyo işlemi yapılmaktadır. El Bileğinden Anjiyo işlemi lokal anestezi altında yapılmakta iken özellikle kilolu hastaların damar tespitinde zorlanma olduğu zaman tercih edilir.

Kalp Kapakçığı Hastalıkları: Gerek doğuştan gerekse de sonradan kalp kapakçıklarında daralma ve yapısal bozukluklar görülebilmektedir. Şayet kalbin kan pompalamasında bir sorun var ise açık kalp ameliyatı uygulanarak kapakçık onarımı veya değişimi sağlanır.

Aort Anevrizması Ameliyatı: Aort atardamarları vücuda temiz kan pompalamaktadır. Aort damarları üzerinde baloncuk şeklinde genişlemeler olabilmektedir. Bu genişlemelere anevrizma adı verilmektedir. Bu anevrizmalar belli bir süre sonra hastada ciddi sorunlar teşkil etmektedir. Bu yüzden Kalp Damar Cerrahları tarafından Aort Anevrizması sürekli takip edilmeli ve ciddi bir durum karşısında Aort Anevrizması Ameliyatı yapılmaktadır.

Sol Ventrikül Anevrizma Tamiri: Kalp krizi akabinde sol karıncık bölgesinde kese şeklinde genişlemeler ve şişmeler görülebilmektedir. Kalbin atması ile pompalanan kanlar bu kese içinde birikmekte ve böylece dokulara pompalanması gereken kan miktarı da düşmektedir. Kese içinde biriken kanın bazı durumlarda beyne gitmesi veya başka organlara atılması durumunda hastada ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ise hastada kalp yetmezliği ve felç gibi ciddi hastalıklar oluşabilmektedir.

— Uzm. Dr. Emre Doğan

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi DoktorlarıProf. Dr. Nihan Kayalar

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Doç. Dr. Kürşad Öz

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Doç. Dr. Süleyman Yazıcı

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Abdullah Burak Balcı

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Abdurrahman Ekinci

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Ahmet Can Topçu

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Ali Arslan Kılıç

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Aylin Başgöze

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Emre Doğan

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Ersoy Engin

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Gökay Altaylı

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Gökay Güneş

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Gültekin Saday

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. İbrahim Yıldızhan

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Kamile Özeren

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Mehmet Nuri Karabulut

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Mesut Kösem

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Mustafa Karaarslan

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Sinan Erkul

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


Uzm. Dr. Zeki Temiztürk

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Uzm. Dr. Emre Doğan


İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi İletişimAdres : Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL

Telefon
Tel :+90 212 909 60 00

E-Posta
E-Posta: [email protected]

Yorumlar www.doktortakvimi.com ve www.doktorsitesi.com adreslerinden alıntıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu