Estetik AmeliyatlarıGenital Estetik

Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti)

Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti)

Vajina genişlemesi doğum, yaş, sık yaşanan cinsel ilişki ve kürtaj gibi nedenlerden dolayı yaşanabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı vajinası genişleyen kişilerin vajinalarını tekrar eskisi gibi sıkı şekle getirmek için Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) yöntemine başvurmaktadırlar.

Genital estetik yaptırmak eskiye oranla şimdi daha sık başvurulan bir estetik yöntemi haline geldi. Bilgi eksikliği, utanma, araştıramama gibi etmenlerden dolayı genital estetik yöntemlerine uzak kalan kadınlar şimdilerde daha rahat daha cesaretli şekilde bu estetik yöntemine başvurabiliyor. Bunda internet ortamındaki bilgi çokluğunun ve kolay araştırmanında çok önemli katkısı olmuştur. Bizde www.onlineestetik.com ailesi olarak genetik estetik türlerinin tamamını sayfamızda sizler için işin ehli olan doktorları ve hastaneleri araştırdık ve makalemizi yayınladık. Genital bölge estetik çeşitlerinden olan Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) yöntemini bu makalemizde sizler için anlatacağız.

Zamanla birçok nedene bağlı olarak vajinada genişleme olması çok normal bir durum iken bu normal durum maalesef eşler arasında cinsel anlamda ve sosyal ev ortamında istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir.

Vajina Genişlemesinin Nedenleri?

  • Vajina genişlemesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin en önemlisi doğum yapma durumudur. Doğumdan sonra fiziki nedenlerden dolayı kadınlarda vajina genişlemesi çok olağan bir durumdur.
  • Vajina genişlemesinin bir başka sebebi ise sık girilen cinsel ilişkidir. Cinsel ilişkiye sık girilmesi vajinanın ağız kısmının daha çok açılması ve genişlemesine neden olabilmektedir.
  • Vajina genişlemesine neden olan başka bir etmen ise yaş olayıdır. İnsan doğası gereği ilerleyen yaşlarda vücudunun çoğu yerinde sarkmalar oluşmaktadır. Vajina bölgesinde bundan nasibini almaktadır.
  • Vajina genişlemesine kürtajında etkisi inkâr edilemez. Günümüzde sıklıkla gerçekleşen ve merdiven altı yerlerde ve işin uzmanı olmayan kişiler tarafından rasgele yapılan kürtajda vajinanın genişlemesine neden olabilmektedir.

Vajina genişlemesine neden olan bu kadar etmen var iken estetik dünyasında bunun tedavi yöntemi olarak ise Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) sıklıkla yapılmaktadır. bu estetik yöntemi kişinin cinsel ilişki sırasında hem erkeğin hem de kadının daha çok motive olmasını sağlar.

Vajina genişlemesi sadece cinsel anlamda değil sağlık açısından da bazı sıkıntılar doğurabilir. Bu sıkıntıların en başında da idrar kaçırma durumudur. Bu durumda kadınların rahatsız oldukları apaçık ortada iken idrar kaçırma sıkıntısı dışında kasık ağrısı, vajina içinde dolgunluk, kabızlık ve orgazm olamama gibi etmenlerden dolayı kadınları Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) yaptırmaya ihtiyaçları oluyor.

Son derece basit olan Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) operasyonu yaklaşık 1 saat sürmektedir. Genel anestezi ve lokal anestezi yöntemiyle yapılan bu estetikte hasta operasyondan 2 saat sonra taburcu edilir. Hasta taburcu olduktan sonra sosyal yaşantısına hiçbir sorun olmadan tekrar başlayabilir. Hasta operasyondan sonra doktorunun da kendine tavsiye ettiği süreyi göz önünde bulundurarak bu süre yaklaşık 2 veya 3 hafta sürmekte cinsel ilişkiden ve krem kozmetik ürün kullanmaktan kaçırması gerekmektedir.

 

Genital Estetik merkezleri, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu