Yağ EnjeksiyonuEstetik Ameliyatları

Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

İçindekiler

Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ Enjeksiyonu
Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu Hastanın vücudunun belli bölgelerinde içe çöküklük, çukurluk ve gevşeklik oluşması durumunda yine hastanın vücudunun belli bölgelerinden alınan yağ tabakasının belli işlemlerden geçirildikten sonra çökük, çukur ve gevşek alanlara enjekte edilmesi işlemidir. Yağ Enjeksiyon işlemi mutlaka tam teşekküllü hastanelerde estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir. Günümüzde bu işlemlerin özellikle güzellik merkezleri ve epilasyon merkezleri gibi işletmelerde de yapıldığı bilinmektedir. Fakat bu oldukça sakıncalı ve riskli bir durumdur. Zira bu operasyonun mutlaka sağlık bakanlığından onaylı tam teşekküllü hastane ortamında estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir. Zira istenmeyen sonuçlar, alerjik durumlar, yan etkilerin görülmesi muhtemeldir.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ Enjeksiyon doktorun tercihi ve hastanın da sağlık durumu da göz önüne alınarak operasyon genel anestezi veya sedasyon uygulanarak yapılmaktadır. Özel tıbbi kanüller kullanılarak hastanın uygun olan bölgelerinden yağlar alınır. Alınan bu yağlar direkt hastaya enjekte edilmez. Kesinlikle yağların beli işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin en önemlisi yağın saflaştırma işlemidir. Operasyonun başarısı ve uzun süre etkisini göstermesi için saflaştırma işlemi oldukça önemlidir. Saflaştırma işleminde alınan kanlardan canlı yağ hücreleri oluşturulur. Canlı yağ hücrelerinin kalitesi operasyonun kalitesini belirler. Saflaştırılan kan hücreleri özel tıbbi cihazlar ile kanüller yardımı ile özel teknikler kullanılarak hastanın ihtiyacı olan alana dikkatli şekilde enjekte edilir.

Yağ Enjeksiyonu Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yağ Enjeksiyon Dolgusu
Yağ Enjeksiyon Dolgusu

Yağ Enjeksiyon hastanın vücudunda volüm eksikliğini hissettiği her alana başarılı şekilde uygulanabilir. Volüm eksikliğinin hissedildiği bölgeleri daha da açacak olursak; yaş ilerlemesine bağlı olarak hastanın vücudunda özellikle yüz bölgesi başta olmak üzere çöküntüler, çukurluklar, azalan dolgunluklar ve sönüklük gibi alanlara uygulanabilir. Bu bölgeleri sıralayacak olursak, yanaklar, sönük dudaklar, burun dolgunlaştırma, yaşanan deformeleri saklama, yanık ve yara izlerinin giderilmesi, azaltılması, ve çukur alanlarının dolması gibi vücudun tüm alanlarına uygulanabilir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mıdır?

Yağ Enjeksiyonunun tam anlamıyla kalıcı olduğunu söylemek zordur. Zira kalıcılık oranın % 30 ile % 80 arasındadır. Kalıcılık oranının % 30 larda olması estetik ve plastik cerrahın kullandığı yöntem yağın saflaştırma aşaması ve cerrahın başarı oranından kaynaklanmakta. Tabiki bu kalıcılık oranı sadece cerraha veya tekniğe bağlı değil hastaya da bağlıdır. Zira hastanın sigara içmesi, çok fazla makyaj ve kimyasal ürünlerin kullanımı da kalıcılığı etkilemektedir. Uygun teknikle yapılan operasyonun kalıcılık oranı da artmakta.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Evet Meme Büyütme veya diğer adıyla Göğüs Büyütme işlemi sadece silikon ve protezler ile yapılmamaktadır. Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işlemi de bir alternatif olmakla beraber günümüzde meme büyütme işleminde çok popüler olan bir yöntemdir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ise hastada yağ tabakasının olmasıdır. Zira hastaya enjekte edilen yağın mutlaka hastanın kendi vücudundan alınmasıdır. Sıfır bendene sahip küçük göğüslere sahip hastalar için bu yöntem yerine hastaya silikon ve meme implant yöntemi tavsiye edilir.

Meme Büyütme işlemlerinde meme asimetrileri veya volümün azaldığı dönemlerde Yağ Enjeksiyon ile Meme Büyütme işlemi yapılmaktadır. Burada amaç aslında meme büyütmekten ziyade meme deformelerini veya cilt bozukluğunu giderip cilde hacim kazandırmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu ile Botoks Aynı İşlem mi?

Yağ Enjeksiyon ile Botoks birbirinden farklı işlemlerdir. Yağ Enjeksiyonunda hastanın kendi vücudundan alınan yağ tabakasının işlenip tekrar hastaya enjekte edilmesi işlemidir. Fakat Botoks uygulamasında Botulinum adı verilen toksinin hastanın vücudunda bulunan kırışıkları yok etmek amacıyla hastaya enjekte edilmesidir.

Devlet Hastanelerinde Yağ Enjeksiyonu Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Yağ Enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır. Fakat her devlet hastanesinde bu uygulamayı yaptırmanız olanaksızdır. Zira uygulamayı yapan devlet hastanesinde hem estetik ve plastik cerrahın olması hem de gerekli tıbbi cihazların hastanede bulunması gerekmektedir. Özellikle yeni yeni kurulan şehir hastanelerinde bu uygulamayı daha kolay yaptırabilirsiniz.

2020 Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

2020 Yağ Enjeksiyonu Fiyatlarını net şekilde vermek olanaksızdır. Zira uygulamayı yapan hastane, doktor hastadan alınan yağ enjekte oranı ve şehre göre fiyat farklılıkları olabilecektir. Uygulamayı güzellik merkezlerinde yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Zira belki daha uygun fiyata yaptıracaksınız ama sağlığınızdan olabileceğiniz gibi operasyonun başarısız olması gibi durumda da yüksek ihtimaldir. Bu durumda paranız boşa gidecektir. Yağ Enjeksiyon Fiyatlarını net şekilde almak için operasyon öncesi doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekecektir.

www.onlineestetik.com ailesi olarak sizler için Yağ Enjeksiyonu yapan en iyi estetik cerrahları makalemizi en kısa sürede yayımlayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu