Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

 

Yüz bölgesinde gençliğin en büyük göstergesi öne çıkmış elmacık kemiğinin yanında sıkı ve ince bir yanak hattına sahip olmaktır. Yanak estetiği ise yanak bölgesinde biriken yağları çıkarma ya da yanaklardaki bukkal yağ tabakalarını dışarı atma işlemidir. Bukkal yağ tabakaları yanaklarda yer almaktadır. Bu tabakalar yanakların şişman ve sarkık gözükmesine neden olmaktadır.  Estetik dilinde Bioşektomi adını alan Yanak Estetiği yüz ovalinin bu bölgede daha belirgin sıkı ve ince bir yanak hattına sahip olmak işlemidir.

Yanak Estetiği Planlanması Nasıl Yapılır?

 

Genel olarak lokal anestezi olarak yapılan Yanak Estetiği isteğe bağlı olarak genel anestezi olarak ta yapılmaktadır. Zahmetsiz olarak yapılan Yanak Estetiği ortalama 30 dakikalık bir sürede tamamlanmaktadır. Yanak Estetiği planlanması operasyondan önce kişiye göre bir yanak modeli, yanaktan alınacak olan yağ tabakasının boyutu, oluşturulacak şeklinin kişiye uygun olup olmayacağı ve en önemlisi kişide üçgen form yakalamak için için titiz bir hazırlık planlama yapılması gerekmektedir. Yağ alınacak miktar fazla olursa ve yağ alınan bölge hatalı olursa istenen şekilde bir Yanak Estetiği operasyonu gerçekleştirilemez. Alınacak yap miktarı yaşa, cinsiyete ve elmacık kemiğinin boyutuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu kadar titiz bir ön çalışma yapılması gereken Yanak Estetiğinde uzmanınızı veya doktorunuzu iyi seçmeniz de sizin Yanak Estetiği planlanmasında araştırma yapmanızı ve doktorunuzdan veya uzmanınızdan mutlaka daha önceki referanslarını sizlere göstermelerini tavsiye ediyoruz.

 

Yanak Estetiğinde Yaş Unsuru

 

Yanak Estetiği kısaca yanak bölgesinde yer alan fazla yağ tabakasının alınma işlemidir. Yanaklardan alınan yağ tabakaları için yaş tavsiyesi 25 yaşından önce bu tabakaların alınmamasıdır. 20 yaşından önce alınan yağ tabakaları ileriki yaşlarda kişide sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olabilir.

 

Yüz ve Altın Oran

 

İnsan güzelliği altın oranla ilişkili bir durumdur. Altın oran kısaca insan yüzünde organlar arasında şekil olarak bir uyum ve bütünlük olması durumudur. Yani zayıf bir yüze sahip bir kişinin çok dolgun dudaklara sahip olmaması gibi yüz organları arasındaki uyumu ifade etmektedir. Altın oranda yüzde bulunan her bir organın yüzdesel bir değeri vardır. Estetik açıdan iyi bir yüze sahip olmak bu oranların değerine bağlıdır. Bu yüzden insan güzelliği altın oranla ilgilidir. Altın oranda göze çarpan en önemli unsur çene ve yanaklardır. Yanak Estetiği deyince akla gelen yanak modeli Hollywood Estetiğidir. Hollywood Estetiği modelinin temelinde ki altın oran çıkık bir elmacık kemiğinin yanında ince bir çene hattına sahip olmak vardır.

 

Hollywood Yanak Estetiği

 

Hollywood Yanak Estetiği estetik dünyasında birçok isimle anılmaktadır. Bu isimler Bichektomy, V yüz modeli ve üçgen yüz modeli olarak ta kullanılmaktadır. Hollywood Yanak Estetiğinin uygulandığı yüz modelleri yüz hattının kare şeklinde olan kişiler ile yanağında yağ tabakaları yoğun olarak bulunan kişilere uygulanan bir estetik modelidir. Hollywood Yanak Estetiği genel olarak başarı yüzdesi yüksek bir estetik modelidir. Bu modelde yanakta iz kalmamakla beraber ağız içinde yanak bölgesinde yoğun yağ tabakasının alınma işlemidir. Bu yağ tabakalarının alınmasıyla yüz bölgesindeki dolgunluğun inmesine ve yüzdeki elmacık kemiğinin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu durum ise şüphesiz altın oranı belirgin kılıp yüzdeki organlar arasında bir bütünlük sağlamaktadır. Bu durum ise daha estetik bir yüze sahip olmanıza olanak sağlamaktadır.

 

Hollywood Yanak Estetiği Uygulanma Aşaması

 

Hollywood Yanak Estetiği Modeli anestezi veya sedasyon uygulamaları ile yapılmaktadır. Ağız içerisinde yapıldığı için dışarıda yani yüzde kesinlikle hiçbir iz kalmamaktadır. Yağ tabakasının alınmasıyla yüz hattı belirginleşir ve yan konturlarda düz ve belirgin bir hat oluşturulur. Hollywood Yanak Estetiği yaptırmayı düşünenlerin en çok sorduğu soruların başında sürekli kilo alma sıkıntısı yaşayan kişilerin ameliyat döneminin ne zaman olması gerektiği sorusudur. Kilo sıkıntısı yaşayıp ta Hollywood Yanak Estetiği yaptırmak isteyenler için en uygun dönem en kilolu dönemde bu estetik operasyonlarını gerçekleştirmeleridir. Yanaktaki dolguya sebebiyet veren yağ kütlesinin ağızda açılan kesi yöntemiyle çıkarıldığı ve bu çıkan yağ kütlesi Bichat yağ yastığı olarak adlandırılmaktadır.

 

Yanak Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

 

Yanak Estetiği ameliyatının ağız içinde açılan kesi ile yapıldığını ve yanakta iz kalmadığını belirmiştik. Ağız içinde açılan kesiye dikiş atılmaktadır. Bu nedenle ameliyattan sonra birkaç gün sıvı besinler ile beslenme yapılırsa ağız içindeki dikişler zarar görmez. Birkaç gün sonra normal gıdalara dönebilirsiniz. Ameliyattan sonraki birkaç gün içinde ağız gargarası yapılması tavsiye edilmektedir. Bu gargaralar ağız içindeki dikişlerin steril durumda olasına yardımcı olmaktadır. Ağrı konusunda endişeniz olmasın çünkü ağız için yumuşak olduğundan ağrıyı neredeyse hiç hissetmeyeceksiniz. Ameliyattan hemen sonra sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Yanak Estetiği yaptıranlara tavsiyemiz hastanenizi doktorunuzu veya uzmanınızı mutlaka araştırınız. Onlardan daha önce yaptıkları Yanak Estetiği referanslarını ve operasyon öncesinde size uygun olan yanak modelinizi bilgisayar simülasyonunda sizlere göstermesini rica etmeniz gönül rahatlığı ve içinde bu operasyonu yapmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu