Yüz EstetiğiEstetik Ameliyatları

Yanak Yağı Aldırma Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular

Yanak Yağı Aldırma Estetiği

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği öncesi nelere dikkat edilmesi gereklidir?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiği yaptırmak isteyen hastalar mutlaka operasyon öncesi doktorları tarafından ön bilgilendirme almaları gerekmektedir. Doktorlarının da hastaya bir takım ön muayene uygulayıp çıkan sonuca göre hastaya operasyon öncesi tavsiyeleri olacaktır. Ama genel olarak operasyon öncesi hastanın dikkat edecekleri durumlara bakacak olursak bu durumlar şunlardır. Hastanın ağız içinde herhangi bir enfeksiyon olmaması gerekmektedir. Böyle bir durum olması durumunda doktorun hastaya tavsiye edeceği antibiyotikler ile bu sorun aşılmış olacaktır. Ameliyattan yaklaşık 2 hafta öncesine kadar hastanın kullandığı kan sulandırıcı ve benzeri ilaçlar var ise bunların kesinlikle operasyon anına kadar kesilmesi çok önemlidir.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği ne kadar sürmektedir?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiğinin süresi hastanın da durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Normal şartlarda gerçekleştirilen Yanak Yağı Aldırma Estetiği yaklaşık olarak yarım saat ile bir saat arası gibi bir sürede gerçekleştirilebilir.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği sonrası operasyon bölgesinde iz kalır mı? İz kalacak ise bu izler kalıcı mıdır?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiği sonrası yüzde kesinlikle hiçbir iz kalmaz. Bundan dolayı izin kalıcı olması gibi bir durum da söz konusu değildir. Yanak inceltme estetiği yanağın dış değil iç bölgesinde gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için yüz bölgesinde en ufak bir izin de kalması söz konusu olamaz.

yanak yağı aldırma estetiği
yanak yağı aldırma estetiği

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği sonrası ne kadar süre sonra sosyal yaşama dönülebilir?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiği normal şartlarda yaklaşık yarım saat ile bir saat arası süren bir operasyon sonrası bitmektedir. Hasta operasyon sonrası doktoru tarafından herhangi bir olumsuz durum olmaması durumunda hastayı taburcu edebilir. Hasta operasyon sonrası sosyal yaşantısını herhangi bir aksaklık yaşamadan devam ettirebilir.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği riski bir operasyon mudur? Varsa riskleri nelerdir?

Cevap: Elbette ki her ameliyatta küçükte olsa bir risk vardır. Fakat günümüzün gelişen teknolojisi, imkanları ve deneyimli doktorları sayesinde bu risk en aza indirgenmiş durumdadır. Yanak Yağı Aldırma Estetiği diğer adıyla Bişektomi operasyonunun en riskinden bahsedecek olursak ağız içine atılan dikişlerden dolayı ağız içinin enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir. Bu riski en aza indirgemek sizin ve doktorunuzun dikkat ve tedbirleri çok önemlidir.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği sonrası nasıl beslenilir?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiği sonrası hasta birkaç gün beslenmesine çok özen göstermelidir. Zira ağız içindeki dikişler nedeniyle enfeksiyon kapılabilir. Hasta bu birkaç günlük süre zarfında özellikle katı gıdalar ve asitli ürünlerden mutlaka uzak durmalıdır. Yaklaşık 15 gün süre ile ağız içindeki yaraya enfeksiyon oluşturmayacak şekilde sıvı veya yumuşak ürünler ile beslenmelidir.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği kimler için uygundur?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiği yaptırmak için ergenlik dönemini atlatmış olmak ilk şarttır. Yanak bölgesinde şişkinlik olanlar, kilo almaya bağlı olarak yanaklarında dolgunluk meydana gelen erkek ve kadınlar için Yanak Yağı Aldırma Estetiği uygundur.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Cevap: devamlı tekrarladığımız gibi operasyon sonrası hastanın ağzında dikiş izlerinden dolayı yara meydana gelmektedir. Hastanın dikkat edeceği en önemli husus ağız içindeki yaraya enfeksiyon oluşturmamasıdır. Kendiliğinden eriyen dikişler iyileşene kadar bu bölgeye dikkat etmeleri ve bu alana darbe almamalarıdır.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiği günlük yaşantımda konuşmamı etkiler mi?

Cevap: Yanak Yağı Aldırma Estetiği kesinlikle sosyal hayatta konulmanızı olumsuz anlamda etkilememektedir. Operasyon sonrası istediğiniz gibi konuşabilirsiniz.

 

Soru: Yanak Yağı Aldırma Estetiğinin iyileşme süreci nasıldır?

Cevap: İyileşme hastanın yanak bölgesindeki yağ oranına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Normal bir hastada olağan durumda yaraların iyileşme süreci 1 hafta iken olağanüstü durumlarda bu süre 2 hafta olabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu