Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Yüz Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

Yüz Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

Soru: Kimler yüz estetiği yaptırabilir?

Cevap: yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesinde istenmeyen kırışıklıklar ve sarkmalar oluşan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler, herhangi bir neden dolayı yüzünde yara, yanık ve darbe izi gibi izler olup bu görüntüden rahatsız olan kişiler Yüz estetiği yaptırabilirler.

 

Soru: Yüz germe estetiği çeşitleri nelerdir?

Cevap: iki farklı yüz germe estetiği çeşidi vardır. Bunlardan ilki klasik yüz germe estetiği iken diğeri ise endoskopik yüz germe ameliyatıdır.

 

Soru: Yüz estetiği operasyonu ne kadar sürmektedir?

Cevap: yüz estetiği normal şartlarda 3-4 saat arası sürmektedir. Hastanın cildinde çok fazla deforme olması gibi etmenlerden dolayı ameliyat süresi daha da atabilmektedir.

 

Soru: Yüz estetiği operasyonu sırasında ve sonrasında ağrı ve acı var mıdır?

Cevap: Anestezi yöntemiyle gerçekleşen operasyon sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Ama operasyon sonrasında hastada ağrı ve acı olacaktır. Hasta bu ağrıyı doktorunun da kendisine tavsiye ettiği antibiyotikler ile en aza indirgeyebilir.

 

Soru: Yüz estetiği sonrası ne zaman sosyal hayata devam edilebilir?

Cevap: Operasyon sonrası ortalama bir hafta sonra hasta hiçbir aksaklık olmadan tekrardan eskisi gibi sosyal yaşantısına devam edebilir. Operasyon sonrası yüzün istenilen şekle girmesi yaklaşık 1 ay gibi bir süre devam etmektedir. Bu süre içerisinde hasta yüzünü veya operasyon yapılan bölgeyi çok sıcak ve soğuktan korumayı ve çok fazla güneş ışığına çıkmamaya özen göstermelidir.

 

Soru: Yüz estetiği operasyonu tekrar yaptırılabilir mi?

Cevap: Hasta yüz estetiği yaptırdıktan sonra tekrardan yüz estetiği yaptırma gereksinimi duyabilmektedir. Hasta ilk yüz germe estetiğinden sonra tekrar yüz estetiği yaptırmak isterse en az 7 yıl sonra yeni bir yüz estetiği yaptırabilir.

Yüz Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?
Yüz Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

Soru: Yüz estetiğinden önce sigara ve ilaç kullanımı bırakılır mı?

Cevap: hasta yüz estetiği yaptırmaya karar vermiş ise operasyondan en az 10 gün önce sigara kullanmayı bırakması gerekmektedir. Hastanın kullandığı ilaçlar var ise hasta bu ilaçları mutlaka doktoruna bildirmek zorundadır. Zira kan sulandırıcı ilaçlarında operasyondan 10 gün önce bırakılması gerekmektedir.

 

Soru: Yüz estetiği sonrası yüz bölgesinde operasyon izi kalır mı?

Cevap: Operasyon sonrası kulakların ön ve arkalarında saçlı bölgelerde kesi izleri kalmaktadır. Ama bu durum canınızı sıkmasın çünkü bu durum geçici bir durumdur. Zira yaklaşık 1 hafta sonra be kesi izleri yavaş yavaş kaybolmaya yüz tutacaktır.

 

Soru: Yüz estetiğinin herhangi bir riski var mıdır?

Cevap: her cerrahi operasyonda olduğu gibi yüz estetiği operasyonunda da anesteziden dolayı bir takım riskler olacaktır. Bu riskler kanama, ödem ve sinir zedelenmesi gibi birtakım riskler olması ihtimalidir.

 

Soru: Yüz estetiği operasyonu sonuçları kalıcı mıdır?

Cevap: Yüz estetiğinde yapılan her operasyon kalıcıdır. Fakat unutulmamalıdır k her ne kadar estetik bir operasyon geçirilse de yaşlanma dolayısıyla insan vücudu yinede sarkıp kırışacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu