Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Yüz PRP Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

Yüz PRP Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

Soru: Yüz PRP nedir?

Cevap: Ciltte oluşan deformeleri onarma adına mükemmel sonuçlar elde etmeye yardımcı olmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cildin yenilenmesine yardımcı olan bu yöntemde kanda bulunan trombosit oranın yaklaşık 4 katı kadar trombosit içerdiğinden dolayı cilt yenilenmesi çok daha rahat ve kolay olmaktadır.

 

Soru: Cilt yenilenmesinde Yüz PRP tek başına etkili olur mu?

Cevap: Yüz PRP tedavisi tek başına kullanıldığı zaman etkili olabilmektedir. Fakat bu yöntem peeling veya lazer gibi uygulamaların ardından yapılırsa çok daha kaliteli ve kalıcı sonuçlar almak mümkündür.

 

Soru: Yüz PRP her cilt sorununa iyi gelir mi?

Cevap: Yüz PRP her cilt sorununa uygulanmasa da birçok cilt sorununa olumlu etki yapabilmektedir. Yaş ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan fiziksel bozukluklar, sivilce izleri, akne izleri, herhangi bir darbe sonucu oluşan kişide oluşan cilt yaralanmaları gibi cilt sorunlarına olumlu yönde etki etmektedir. Başka bir erki alanından da bahsedecek olursa kişilerin yaşlanmasını geciktirme ve cilt kırışıklıları, sarkmaları gibi durumlarda da Yüz PRP yöntemi kullanılırsa çok daha olumlu sonuçlar elde edilebilir.

 

Soru: Yüz PRP uygulamasında kullanılan madde nedir?

Cevap: Yüz PRP uygulamasında hastanın kendi kanı kullanılmaktadır. Hastadan alınan belli miktar kan işlenip kandan trombositten adı verilen zengin bir içerik oluşturulur. Cilde enjekte edilen bu içerik ile kişinin cilt deformeleri onarılmaktadır.

 

Soru: Yüz PRP uygulaması kimlere uygulanabilir?

Cevap: Yüz PRP uygulaması yapılacak kişilerde birtakım şartlar aranmaktadır.  Bu tedvinin uygulanması için kişinin tedaviyi olacak kişinin sağlıklı olması gerekmektedir. Kanın içerisinde bulunan trombosit hücre sayısının normalin altında kişilere ve kanser hastalarına Yüz PRP tekniği uygulanmamaktadır.

 

 

Soru: Yüz PRP uygulama şekli nasıldır?

Cevap: Yüz PRP uygulama şekli birden fazladır. Bu tedavi yöntemi genel olarak mezoterapi veya dolgu enjeksiyonu olarak sık sık kullanılmakla beraber çok az da maske yöntemi olarak ta kullanılabilir.

 

Soru: Yüz PRP tedavisi ne kadar sürmektedir?

Cevap: Yüz PRP uygulaması seanslar halinde yapılmaktadır. Bu seansların uzunluğu kişinin yaşına ve cildindeki deformeye bağlı olarak uzun veya kısa olabilmektedir. Operasyon öncesi seans sayısı hakkında net bilgi verilmez. Ama ilk seansla birlikte sonuç alınmaya başlanabilir. Yaşa bağlı olarak yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara karşın yılda bir kez Yüz PRP tedavisi uygulanması tavsiye edilmektedir.

Soru: Güneş ışınlarından dolayı yüzde oluşan yüzde oluşan kırışıklıklar Yüz PRP yöntemi ile giderilebilir mi?

Cevap: Uzun süre güneş ışığına maruz kalan ciltlerde erken yaşlarda bile olsa kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Bundan dolayıdır ki kişinin cildinde erken yaşlarda da olsa ciltte kırışıklıklar olması kaçınılmazdır. Yüz PRP tedavisi ile güneş ışığına çok maruz kalmaktan dolayı ciltte meydana gelen erken kırışıklıklar giderilir.

 

Soru: Ciltte meydana gelen herhangi bir yara izi Yüz PRP yöntemiyle kapanır mı?

Cevap: kişinin cildinde kazadan veya yaradan dolayı oluşabilecek yara izi kapanmasında Yüz PRP uygulaması kullanılarak bu süreç hem daha hızlı hem de daha başarılı şekilde sonuçlar elde edilir. Ameliyatlardan dolayı izlerin de kapanmasını isteyen kişilerde bu yöntemi kullanabilirler.

 

Soru: Yüz PRP uygulaması ciltte kızarma, morarma ve şişliklere neden olur mu?

Cevap: Yüz PRP yöntemi sonunda kişinin cildinde kızarma, morarma, şişlik ve yanma meydana gelmesi çok normal bir durumdur. Kısa süreli olan bu durumlar birkaç gün sürmektedir ve kendiliğinden düzelmektedir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu