Estetik Cerrahlarıİstanbul Estetik Cerrahları

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği
Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği operasyonlarından bahsetmeden önce Op. Dr. Güncel Öztürk hakkında kısaca bilgi vermek ve sizlerin Op. Dr. Güncel Öztürk’ü tanıtmak istiyoruz. Op. Dr. Güncel Öztürk 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra yine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı. Babasının resim ve heykel sanatçı olmasından dolayı doktorluğun yanında resim ve sanat alanında da kendini geliştiren Op. Dr. Güncel Öztürk sanat ve ünlü dünyasında tanın estetik cerrahi doktoru oldu. Eğitim ve çalışma hayatına belli bir süre yurtdışında devam eden Op. Dr. Güncel Öztürk

2006 yılında ABD de Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında bir çok ünlü estetik cerrahisinden yüz estetiğinin yanında özellikle burun estetiği konusunda eğitim aldı.

2007 yılında ABD Florida da University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında meme estetiği ve burun estetiği konularında ABD’nin en iyi estetik cerrahlarından eğitim aldı.

Bir çok özel hastanede Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde görevler alıp binlerce başarılı estetik operasyonları gerçekleştirdi. Bu hastaneleri sıralayacak olursak;

 • Acıbadem Fulya Hastanesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Kliniği
 • Acıbadem Maslak Hastanesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Kliniği
 • Acıbadem Levent Tıp Merkezi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Kliniği
 • Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Kliniği

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği
Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Op. Dr. Güncel Öztürk gerek gördüğü eğitimler gerekse de ABD de bir çok ünlü estetik cerrahlarıyla birlikte burun estetiği operasyonlarına katılıp onlardan ders alması Op. Dr. Güncel Öztürk’ü Burun estetiği konusunda Türkiye’de lider konuma taşımıştır. Zira bunu yaptığı burun estetiği çeşitlerinden de anlayacaksınız. Op. Dr. Güncel Öztürk 13 farklı burun estetiği operasyonu yapmasının yanında burun estetiği konusunda kendi adına kitap yayınlaması ile de bunu kanıtlamaktadır. Sadece Türkiye de değil Dünyada çok az doktorun burun estetiği konusunda bu kadar farklı estetik operasyonları yapmaktadır. Kendine ait olan Burun Sanatı adlı kitabında burun estetiği konusunda çok önemli bilgiler vermektedir.

Op. Dr. Güncel Öztürk’ün yaptığı Burun Estetiği çeşitlerini maddeleyecek olursak;

 • Kapalı Burun Estetiği
 • Kırmadan Burun Estetiği
 • Dinamik Burun Estetiği
 • Video Endoskopik Burun Estetiği
 • Tamponsuz Burun Estetiği
 • 3D Burun Estetiği
 • Kompozit Burun Estetiği
 • Revizyon Burun Estetiği
 • Hologram Burun Estetiği
 • Finesse Burun Estetiği
 • 3D Mask Burun Estetiği
 • Piezo ve Mikromotor Burun Estetiği
 • Liquid Rhinoplasti Burun Dolgusu

Bu kadar farklı burun estetik operasyonlarını tek makalede anlatmak imkansız olacağı için her bir burun estetiği operasyonunu kendi başlığı altında detaylı anlatacağız. Bu makalemizde Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiğini genel hatlarıyla operasyon öncesi ve sonrasını anlatacağız.

Burun Estetiği Operasyon Yaşı Var mıdır?

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği yaşı 18 yaşından sonra yapılması tavsiye edilmektedir.

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği Öncesi

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği
Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Operasyon öncesinde doktorunuz Op. Dr. Güncel Öztürk ile ön görüşme sağlanır. Bu ön görüşmede sizlerin burunuzdan şikayetleriniz ve isteklerinizi doktorunuza iletmeniz ve operasyon sonrasında nasıl bir buruna sahip olacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Sizin şikayet ve istekleriniz ile doktorunuzun da sizlere tavsiyesi sonucunda burnunuzun 8 adet adet resmi çekilip operasyon sonrası burunuz bilgisayar ortamında sizlere aktarılır. Böylece operasyon gerçekleşmeden önce operasyon öncesi ve operasyon sonrası burnunuzu göreceksiniz.

Sadece şekil ve estetik açıdan değil nefes alma, horlama ve burun etleri gibi sağlık sorunları da endoskopik cihazlar ile tespit edilip sizlere uygun olan Burun estetiği yöntemi belirlenir.

Burun Estetiğine 1 hafta kala antibiyotikler de dahil olmak üzere her türlü ilaçların kullanımı bırakılır. Rahatsızlığınızdan dolayı kullandığınız ilaçları kendi doktorunuza danışarak kullanmayı bırakınız. Doktorunuz buna müsaade etmeyecek ise bunu Op. Dr. Güncel Öztürk ile operasyon öncesi mutlaka paylaşınız. Operasyon dan yaklaşık 5 saat öncesine kadar yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi uygun değildir. Operasyon öncesi ve sonrası sigara ve alkol kullanımına da bir süre kısıtlama getirilmektedir.

Burun Estetiğinde Kullanılan Teknik

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiğinde genellikle Kapalı Rinoplasti uygulaması tercih edilmektedir. Kapalı Rinoplasti uygulamasında burun ucuna herhangi bir kesi atılmaz ve bundan dolayı da herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Burunda bulunan kemik, kıkırdak ve yumuşak doku yüzünüze uygun şekilde tasarlanıp yeniden estetik bir şekil verilir. Genel anestezi yöntemiyle yapılan Kapalı Rinoplasti uygulamasında burun ucunda yükseklik, düşüklük, eğrilik, delikler, açı ve yapısı düzeltilir. Sağlık açısından da horlama, nefes alma ve verme sıkıntısı, burun etleri ve orta duvar eğriliği gibi sorunlarda tedavi edilir. Yaklaşık 2 saat ile 4 saat süren Kapalı Rinoplasti operasyonu operasyon sonrası buruna tampon kullanılmadan burun dışından yapıştırılan özel bantlarla burun korunur. Bu bantların burunda kalma süresi yaklaşık 1 haftadır.

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği Sonrası Süreç

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği
Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiği

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiğinden sonra 1 gün hastanede gözlem altında tutulmanız tavsiye edilmektedir. Operasyon sonrası şişlik ve ödem oluşabilir. Bu durum sizleri kesinlikle korkutmasın zira bu durum 2 – 3 güne kadar geçmektedir. Operasyon bittiğinde burnunuza yapıştırılan koruyucu bantlar yaklaşık 1 hafta sonra doktorunuz tarafından çıkartılır. Bantlar çıkarıldıktan sonra sosyal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Operasyon sonrası hafif ağrı ve sızı olması çok normaldir. Bu ağrılar doktorunuzun da sizlere tavsiye ettiği antibiyotik kullanımı ile azalacaktır. Burun Estetiğinden Sonra merak edilen konuların başında gözlük kullanımı gelmektedir. Operasyondan sonra 1 ay boyunca gözlük yerine lens kullanmanız ve 1 ay sonra ise hafif çerçeveli gözlük kullanmanız tavsiye edilir. Zira gözlükler yeni burun yapınıza zarar verebilir. Burunun şekil alması 2 3 hafta sonunda belirginleşmekle birlikte tam anlamıyla istediğiniz buruna 6 ay ile 10 ay arasında sahip olacaksınız.

Op. Dr. Güncel Öztürk ile Burun Estetiğinde 13 farklı burun estetiği çeşidi yapıldığını belirtmiştik. Diğer burun estetik çeşitlerini de her yöntemi kendi başlığında sizlere sunacağız.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

Burun Estetiği – Op. Dr. Güncel Öztürk ( Op. Dr. Güncel Öztürk )
Adres: Fulya Terrace, Teşvikiye Mah, Hakkı Yeten Cad. No:13 Center-2 D:112 Şişli İstanbul

Randevu Hattı: +90 (532) 177 8789

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu