Hastalıklar

Prof. Dr. Erdal Aslım / İstanbul Kalp Damar Cerrahisi Doktoru


Prof. Dr. Erdal Aslım
Prof. Dr. Erdal Aslım

Prof. Dr. Erdal Aslım

İstanbul Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı

10 Yorum Bildirilmiş. Yorumları Okumak İçin Aşağı Kaydırınız.

Op. Dr. Aytekin UzerOp. Dr. Aytekin UzerOp. Dr. Aytekin UzerOp. Dr. Aytekin UzerOp. Dr. Aytekin Uzer

Adres: Terrace Fulya Residence, Hakkı Yeten Cad No:11 Kat:2 Şişli – İstanbul

Prof. Dr. Erdal Aslım

İçindekiler

Prof. Dr. Erdal Aslım Kimdir?

Branş: Kalp Damar Cerrahisi

————————————–
Şehir: İstanbul Şişli
————————————–
Adres: Terrace Fulya Residence, Hakkı Yeten Cad No:11 Kat:2 Şişli – İstanbul

Erdal Asım Muayenesi
————————————–
Telefon: 0 212 215 59 66

————————————–

Randevu: +90 542 736 80 10
————————————–


Prof. Dr. Erdal Aslım Hakkında


Prof. Dr. Erdal Aslım
Prof. Dr. Erdal Aslım

1995 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1997 – 2003 yılları arasında Viyana Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı

2004 – 2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı 

2010 yılından itibaren Acıbadem Hastanesi ve Liv Hospital hastanelerinde hizmet verdi

Kurucusu olduğu Vsclinic İstanbulda hastalarını ağırlamaktadır.

— Prof. Dr. Erdal Aslım

Prof. Dr. Erdal Aslım Uzmanlık Alanları


Kalp Damar Cerrahisi
Kalp Damar Cerrahisi

Kalp Damar Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Kalp Krizi: Kalp kaslarının tamamen oksijensiz kalması durumunda kan hücrelerinde bulunan hücreler bir sonra sonra ölmeye başlayacaktır. Bu hücre ölümleri maalesef geri dönüşü olmayan Kalp Krizine neden olmaktadır.

Kalp Yetmezliği: Kalbe ulaşması gereken oksijen ve kan miktarının azalması durumunda kalp kasının işlevini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu durumda olan hastanın kalbi sağlıklı bir şekilde çalışmaz ve bir süre sonra hastada Kalp Yetmezliği oluşmasına neden olabilmektedir.

Anjina: Göğüs ağrısı olarak da bilinen Anjina kalpte bulunan kalp kasının işlevini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu kan akışının azalması sonucu oluşur. Göğüs ağrıları yorgunluk ve aşırı hareketle birlikte artar iken dinlenme sonucu bir kaç dakika içerisinde geçmekte. Fakat böyle bir durumda geç kalınmadan hemen bir Kalp Damar Cerrahisine görünmenizde fayda vardır.

Hipertansiyon: Dünyada ve ülkemizde en çok en yaygın görülen Kalp Damar Hastalıklarından olan Hipertansiyon kalpten vücuda pompalanması gereken kan basıncının yükselmesi sonucu görülür. Genellikle genetik nedenlerden dolayı görülen Hipertansiyon çok nadir de olsa dışsal faktörler sonucu da görülebilmektedir.

Pulmoner Hipertansiyon: Kalp yapısı gereği sağ kısım sol kısma nazaran daha düşük basınçla faaliyet göstermektedir. Kalbin sağ kısmında pompalanan kan akımına karşı olan basın Pulmoner Basınç olarak adlandırılır ve bu basıncın yükselmesi sonucu Pulmoner Hipertansiyon görülür.

Damar Sertleşmesi: Yağ ve Kolesterolün zaman içerisinde birikmesi sonucu atardamar lümeni daralıp veya tamamen kapanmaktadır. Bu daralma ciddi oranda ise buradan kan azalır ve atardamarın beslemesi gereken bölge de sertleşmesine neden olabilmektedir.

Perikardiyal Efüzyon: Kalbin dış zarı Perikardiyal katmanlar şeklindedir. Bu katmanlar arasına kalbin daha sağlıklı olmasını sağlamak için vücut bir sıvı algılar. Bu alanda biriken sıvı miktarının olması gerekenden çok olması durumunda Perikardiyal Efüzyon oluşabilmektedir.

Miyokardit: Kalp kası iltihabı olarak da bilinen Miyokardit vücutta oluşan enfeksiyonun kalp kaslarına ulaşması ve burada iltihaba dönüşmesi sonucu oluşur. Miyokardit sonucunda kalp kası dıştan gelen tehlikeler karşısında savunma mekanizması pasif olur ve bir çok hastalığa davetiye çıkarır.

Kardiyomiyopati: Kalp kasının kalınlaşması olarak da bilinen Kardiyomiyopati kişinin kalp kasının zamanla genişlemesi ve kalınlaşması sonucu oluşur.

Kalp kapakçık hastalıkları: Genellikle doğuştan olmak üzere bazen de sonradan kalp kapakçıklarında deformeler oluşabilmektedir. Düzenli takip edilmesi gereken Kalp kapakçık hastalıkları bazı durumlarda cerrahi müdahalelere de gerek duymaktadır.

Aort hastalıkları: Vücudun bir çok yerine olduğu gibi kalbe de zengin kanın taşınmasını sağlayan Aort Damarı belli nedenlerden dolayı deforme olup veya yırtılabilmektedir. Hastanın hayatını ciddi şekilde tehdit eden Aort hastalıklarının kalıcı çözümü için mutlaka cerrahi müdahale gereklidir.

Kalp tümörü: Tümör bir çok organda görülebilmekte iken bu organlardan biri de kalp tir. Kalbin kendinden kaynaklan tümörün yanı sıra diğer organlarda mi tümörleri de Kalp tümörüne neden olabilmektedir. İyi huylu Kalp tümörü tedavisi Kalp Damar Cerrahisi alanına girmektedir.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Kalp Damar Cerrahisi
Kalp Damar Cerrahisi

Kalp Damar Hastalıkları Tedavileri

Koroner By-Pass Ameliyatı: Kalbin işlevini yerine getiren koroner damarlarının tıkanması veya daralması sonucu kalbe yeteri kadar kan pompalanamaz. Bu durum hastanın sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu durumda tıkalı olan koroner damarlarının açılması son derece önemlidir. Açık Kalp ameliyatı ile vücudun başka bölgelerinden alınan diğer bir damar ile kalpte tıkalı olan damara köprüleme yapılır. Böylece yapılan köprüleme işlemi sonunda kan akımının tekrar normal seyrine dönmesi sağlanır. Bu işleme ise Koroner By-Pass Ameliyatı adı verilir.

Küçük Kesiler İle By-Pass İçin Damar Çıkarma: By-Pass ameliyatı için vücudun diğer bölgelerinde bulunan damarlardan biri ile köprüleme işlemi yapıldığını belirtmiştik. Köprüleme işlemi yapılacak olan damarın kol veya bacak bölgesinden alınabilmesi için endoskopik yöntemler ile kesiler açılır. Böylece By-Pass için büyük kesi açılıp ciddi bir cerrahi işlemin uygulanmasına da gerek kalmamaktadır.

Koroner  Anjiyografi: Kalbin içerisinde yer alan Koroner damarlarının daha rahat görüntülenmesi için anjiyografi işlemine gerek duyulmaktadır. Atardamarlara renkli sağlığı olumsuz etkilemeyen sıvılar verilerek damarların daha net görülmesi sağlanır. Böylece daralma veya tıkanma eğilimi olan damarların tedavisi daha sağlıklı şekilde gerçekleştilir.

El Bileğinden Anjiyo: Anjiyo işleminin daha rahat ve hızlı gerçekleşmesi için El Bileğinden Anjiyo işlemi yapılmaktadır. El Bileğinden Anjiyo işlemi lokal anestezi altında yapılmakta iken özellikle kilolu hastaların damar tespitinde zorlanma olduğu zaman tercih edilir.

Kalp Kapakçığı Hastalıkları: Gerek doğuştan gerekse de sonradan kalp kapakçıklarında daralma ve yapısal bozukluklar görülebilmektedir. Şayet kalbin kan pompalamasında bir sorun var ise açık kalp ameliyatı uygulanarak kapakçık onarımı veya değişimi sağlanır.

Aort Anevrizması Ameliyatı: Aort atardamarları vücuda temiz kan pompalamaktadır. Aort damarları üzerinde baloncuk şeklinde genişlemeler olabilmektedir. Bu genişlemelere anevrizma adı verilmektedir. Bu anevrizmalar belli bir süre sonra hastada ciddi sorunlar teşkil etmektedir. Bu yüzden Kalp Damar Cerrahları tarafından Aort Anevrizması sürekli takip edilmeli ve ciddi bir durum karşısında Aort Anevrizması Ameliyatı yapılmaktadır.

Sol Ventrikül Anevrizma Tamiri: Kalp krizi akabinde sol karıncık bölgesinde kese şeklinde genişlemeler ve şişmeler görülebilmektedir. Kalbin atması ile pompalanan kanlar bu kese içinde birikmekte ve böylece dokulara pompalanması gereken kan miktarı da düşmektedir. Kese içinde biriken kanın bazı durumlarda beyne gitmesi veya başka organlara atılması durumunda hastada ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ise hastada kalp yetmezliği ve felç gibi ciddi hastalıklar oluşabilmektedir.

— Prof. Dr. Erdal Aslım

Prof. Dr. Erdal Aslım Yorumlar


Çok memnunum, çok iyi bir doktor. Erdal Bey’e arkadaşımın önerisiyle gittim. Kateter takıldı. Harika bir insan. İlgilenmesinden, davranışlarından, muayenesinden memnun kaldım. Gayet güzel, iyi bir doktor. Her şeyle ilgili nasıl yapılacağı ne olacağı konusunda bilgilendirdi. Herkese tavsiye ederim kendisini.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Ameliyatımın üzerinden 1 ay geçti. Sonuçları yeni yeni görüyorum. Varis ameliyatı oldum. Şu an herşey yolunda, ameliyat güzel geçti. Ameliyat sonrasında olan sıkıntılarımda ilgilendi. İstediğim zaman ulaşabildim. Bilgi ve tecrübesi doğrultusunda 1 ay geçti. Bir sıkıntı yaşamadım. Gayet profesyoneldi.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Erdal Bey’i seviyorum, iyi bir hoca. Bir tavsiye üzerine kendisine geldik. Ayak damarlarımda şişme olmuştu, damarlar temizlendi. Memnun kaldım. Yeterli olarak bilgilendirdi. Hastayla iletişimi güzeldi. Herkese tavsiye ederim kendisini.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Erdal Bey’den çok memnunum. Ben varis ameliyatı oldum. Erdal Bey çok ilgilendi. Çok memnunuz. Tedavimiz devam ediyor. Dikişlerimiz henüz alınmadı. Diğer bacağımdan da tekrar ameliyat olacağım. Erdal Bey’in sayesinde şu an daha iyiyim. İlgisiyle herşeyi güzeldi.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Ben Erdal Bey’den çok memnun kaldım. Başarılı bir ameliyat geçirdim. Çok da ilgiliydi. Ben varis ameliyatı oldum. Ameliyat sonrasında şişkinlik, o damarlar hepsi onarıldı. Önceden ağrım vardı, şimdi ağrım yok, daha iyiyim. Sürekli aradığım zaman görüşebiliyorum, ilgileniyor benimle. Gerçekten çok memnunum. Çok güzel bir yaklaşımı var. Hastalarla diyaloğu çok güzel. Kendisine teşekkür ediyorum.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Ameliyatım çok başarılı geçti, kendisi çok başarılı bir doktor. İlgileniyor, genç yaşta profesör olması güzel birşey bence. Ben iki bacağımdan da varis ameliyatı oldum. Damarlarım alındı. Verdiği cevaplar sizin için yeterli oluyor. Bilgilendirmeleri de güzel.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Erdal Bey’e tavsiye üzerine gitmiştim. Varis ameliyatı olmuştum. Ameliyat olalı 1 yıl oldu, şu anda gayet iyiyim. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadım. Kendisinden de gayet memnun kaldım.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Çok ilgili ve işini iyi bilen bir doktor. Gayet kibar bir şekilde açıklamasını yapıyor, memnunum kendisinden. Ben varis ameliyatı olmuştum. Gayet iyiyim şu an. Faydası oldu benim için. Çok iyi bir doktor. Hem dozunda, hem esprili hem de ilgili yaklaşımları var.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Erdal Bey’den memnun kaldım. Varis ameliyatı oldum kendisine. Ameliyatımın sonrasında ağrılarım gitti, kalın damarlarım vardı, onlar geçti. Benim için yeterli olduğunu düşünüyorum. Gayet iyi bir doktor, dört dörtlük biri. Herkese de tavsiye ederim.

— Prof. Dr. Erdal Aslım


Ben farklı bir doktor tavsiyesi ile gitmiştim kendisine. Bacağımdaki varisten dolayı ameliyat oldum ve memnun kaldım. Sonrasında bir sıkıntı olmadı. Kendisi de gayet olumlu ve pozitif biriydi. Tavsiye ederim herkese.

— Prof. Dr. Erdal Aslım

Prof. Dr. Erdal Aslım hakkında yapılan yorum görüş ve eleştireler www.doktortakvimi.com adresinden alınmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizde İstanbul Kalp Damar Cerrahisi Doktoru Prof. Dr. Erdal Aslım hakkında yorum ve görüşlerinizi sayfamızın alt kısmında bulunan yorumlar kısmına yazarak ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

Prof. Dr. Erdal Aslım Randevu Al

Prof. Dr. Erdal AslımButonuna tıklayarak İstanbul Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erdal Aslım‘dan randevunuzu kolayca oluşturabilir, soru sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu