Vücut EstetiğiEstetik Ameliyatları

Bacak Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

Bacak Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

 

Soru: Bacak Estetiği her bacağa uygulanabilir mi?

Cevap: Kişinin bacağında anesteziye veya ameliyata engel teşkil etmeyen bir durum yok ise Bacak Estetiği operasyonu uygulanabilir.

 

Soru: Bacak Estetiğinde hangi yöntem kullanılır?

Cevap: Bacak Estetiğinde genel olarak kullanılan yöntem lokal anestezidir. Ancak çok nadir de olsa genel anestezi yöntemi de uygulanabilmektedir.

 

Soru: Bacak Estetiği hamilelik döneminde yapılabilir mi?

Cevap: Bacak Estetiği operasyonun hamilelik döneminde yapılması uygun değildir.

 

Soru: Bacak Estetiği operasyonunda silikon kullanılır mı?

Cevap: Bacak Estetiği operasyonunda silikon kullanımı çok nadir yapılmaktadır. Bunun nedeni ise bacak derisinin gergin olmasından kaynaklanmaktadır. Bu gerginlikten dolayı bacak bölgesinde fazla değişikliğe izin verilmez. Bundan dolayıdır ki Bacak Estetiği operasyonunda silikon yerine yağ transferi kullanılması daha uygundur. Kişinin isteği ve doktorunda onayı ile kişinin iç bacak düzeltilmesinde silikon implant kullanılabilir.

 

Soru: Bacak Estetiği sırasında ve sonrasında ağrı olur mu?

Cevap: Operasyon uygulaması anında anestezi yöntemi uygulandığı için Bacak Estetiği sırasında ağrı ve acı oluşması mümkün değildir. Operasyon sonrasında hasta ağrı olabilmektedir. Bu ağrıları da doktorunuzun size tavsiye ettiği ağrı kesici antibiyotikler ile azaltabilirsiniz.

 

Soru: Diyet sırasında Bacak Estetiği yaptırabilir miyim?

Cevap: Diyet sırasında Bacak Estetiği operasyonun yapılası uygun değildir. Diyet programı bittikten sonra yapılan Bacak Estetiğinde daha sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Böylece hem sağlıklı bir diyete hem de estetik bacaklarla amacınıza ulaşabilirsiniz.

 

Soru: Bacak Estetiği sırasında dikiş atılır mı?

Cevap: Bacak Estetiği operasyonu sırasında hastanın bacak durumuna bağlı olarak kesi atılabilir. Bu kesileri kapatmak içinde dikişler kullanılmaktadır. Hastanın bacağında fazla derinin çıkması durumunda atılan bu dikişler genel olarak iz bırakmaz. Çok az miktarda kalan bu izler canınızı sıkmasın çünkü kalan izler zamanla kapanıp deri rengini almaktadır.

Bacak Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?
Bacak Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

Soru: Bacak Estetiği operasyonu kalıcı mıdır?

Cevap: Bacak Estetiği operasyonun tamamen kalıcı olması mümkün değildir. Liposoction ile bacak bölgesi incelmekte iken yağ enjeksiyonu ile transfer edilen yağ transferi zamanla belli bölgelerde eriyebilmektedir.

 

Soru: Bacak Estetiği sonrasında korse kullanılır mı?

Cevap: Bacak Estetiği sonrasında doktorunuzda size tavsiyesi ile korse çoraplardan kullanabilirsiniz. Bu korse çoraplar hem bacağınız oluşan yeni şeklini korurken hem de daha sağlıklı bir operasyon sonucuna ulaşmanıza yardımcı olur. Yaklaşık 1 ay gibi bir süre kullanılan korse çoraplar daha sonra çıkarılır.

 

Soru: Yaralanmalara bağlı olarak bacaklarda oluşan asimetrik görüntü Bacak Estetiği operasyonu ile düzeltilebilir mi?

Cevap: Bacak Estetiği operasyonunda asimetrik olan bacakların şeklinin düzeltilmesi mümkündür.

 

Soru: Bacak Estetiğinde ameliyat şart mıdır?

Cevap: Bacak Estetiğinde ameliyat durumuna doktorunuz karar verilebilir. Her durum da ameliyat gerçekleştirilmez. Yağ transferi ve liposection ile kombine de yapılabilmektedir. Zira hastanın bacağında çok incelme istemesi durumunda ameliyat ta kaçınılmaz olacaktır. Kısaca Bacak Estetiği ameliyatlı da ameliyatsız da yapılabilmektedir.

 

Soru: Bacak Estetiğinde kişinin hangi bölgelerinde yağ alınıp transfer edilir?

Cevap: Yağ transferinde hastanın çeşitli bölgesinden yağlar alınabilmektedir. Hastanın karın bölgesi bel bölgesi ve kalça bölgelerinden alına yağlar hastanın bacaklarına enjekte edilir. Böylece hastanın yap alınan bölgesinde de estetik bir incelme söz konusu olacağı için hasta vücudunda genel bir estetik görünüm oluşacaktır.

 

Soru: Bacak Estetiği operasyonu ile ayak bilekleri de inceltilebilir mi?

Cevap: Bacak Estetiği operasyonu ile ayak bilek bölgesinde fazla yağlardan dolayı oluşan kalınlık liposection yöntemi ile bileklerdeki fazla yağ dokusu alınıp bileklere estetik bir görünüm kazandırılabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu