Beykoz Devlet HastaneleriHastaneler

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Beykoz Devlet Hastanesi üroloji doktorları, üroloji ile ilgili alanlarda teşhis ve tedavi uygulamaları yapan kişilerdir. Uzman hekimler tarafından yapılan muayenelerde hastaların iyileşmesi adına çeşitli tedaviler uygulanır. Peki nedir üroloji bölümü? Bu bölümde hangi hastalıklara bakılır? Beykoz Devlet Hastanesi üroloji doktorları kimlerdir?

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları
Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

İçindekiler

Üroloji Bölümü

Üroloji, üriner sistemin (böbrekler, mesane, idrar yolları) hastalıklarının teşhis, tedavi ve takibiyle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Üroloji bölümü, erkeklerde ve kadınlarda görülen çeşitli ürolojik sorunların tanısını koymak ve tedavi etmek için uzmanlaşmıştır. İşte üroloji bölümünün ana konuları ve uygulamaları:

Ürolojik Kanserler: Üroloji bölümü, prostat kanseri, mesane kanseri, böbrek kanseri, testis kanseri ve böbrek üstü bezi kanseri gibi ürolojik kanserlerin teşhisini ve tedavisini yapar. Bu, cerrahi girişimler, kemoterapi, radyoterapi ve immünoterapi gibi tedavi yöntemlerini içerebilir.

İdrar Yolu Hastalıkları: Üroloji, idrar yolları enfeksiyonları, idrar kaçırma, idrar retansiyonu (idrar tutamama), idrar taşları ve idrar yolu darlığı gibi idrar yolu hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapar. Bu, ilaç tedavisi, cerrahi prosedürler, idrar yolunu açma işlemleri ve diğer girişimlerle gerçekleştirilebilir.

Erkek Üreme Sağlığı: Üroloji, erkeklerdeki üreme sistemi sorunlarına odaklanır. Erkek infertilitesi (kısırlık), prostat büyümesi (benign prostat hiperplazisi), erektil disfonksiyon (iktidarsızlık), testis sorunları ve meni analizi gibi konularda teşhis ve tedavi sağlar. Bu alanda ilaç tedavisi, cerrahi müdahaleler ve üreme teknolojileri gibi çeşitli tedavi seçenekleri kullanılabilir.

Çocuk Ürolojisi: Üroloji bölümü, çocuklarda görülen ürolojik sorunların teşhisini ve tedavisini yapar. Bunlar arasında doğuştan gelen idrar yolu anomalileri, sünnet, idrar kaçırma, böbrek enfeksiyonları ve testis sorunları yer alır. Çocuk ürolojisi, pediatrik cerrahiye özgü tedavi yaklaşımları ve cerrahi müdahaleler içerir.

Ürolojik Taş Hastalığı: Üroloji, böbrek, mesane veya idrar yollarında oluşan taşların teşhisini ve tedavisini yapar. Taş kırma (litotripsi), endoskopik girişimler veya cerrahi taş çıkarma gibi yöntemlerle taşların çıkarılması veya parçalanması sağlanır. Ayrıca, taş oluşumunu önlemek için hasta eğitimi ve diyet yönlendirmesi gibi önleyici yaklaşımlar da uygulanabilir.

Üroloji bölümü, geniş bir yelpazede ürolojik sorunların teşhis, tedavi ve takibini sağlayarak hastaların ürolojik sağlığını koruma ve iyileştirme amacını taşır. Ürolojik sorunlarınızla ilgili bir endişeniz varsa veya belirtiler yaşıyorsanız, bir üroloji uzmanına başvurmanız önemlidir.

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları
Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Bölümü

Cerrahi tıp birimi içerisinde yer alan Beykoz Devlet Hastanesi üroloji bölümü, kadın ve erkeklerin üriner sistemleri ile erkeklerin üreme sistemlerini inceleyen tıbbi branştır. Tıbbın bu branş dalı hem idrar yollarını ilgilendiren enfeksiyonların tedavisi gibi üriner sistemin cerrahi problemleri dışında kalan rahatsızlıkların tedavisini, hem de idrar yollarını ilgilendiren cerrahi işlemleri bünyesi altında toplar. Hastanede üroloji birimi ve uzman doktorlar mevcuttur.

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları

Hastanenin doktor kadrosu uzman hekimlerden oluşmaktadır. Hastane kadrosunda yer alan hekimlerin isimleri şu şekildedir;

Uzman Doktor Abdullah Özel

Uzman Doktor İlhan İşçen

Uzman Doktor Kamil Tayfun Şener

Uzman Doktor Muhammed Sulukaya

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları Randevu Nasıl Alınır

Hastane, devlet hastanesi statüsünde olduğu için randevu online olarak ya da çağrı merkezi aranarak yapılabilecektir. Çağrı merkezi aracılığıyla randevu almak isteyenler, Alo 182 çağrı merkezi hattını arayarak dilediği zaman hekimin uygunluğuna göre randevusunu oluşturabilir. Bunun için randevu alacak kişinin kimliğini yanında hazır bulundurması gerekmektedir.

Bir diğer randevu sistemi ise online randevu yöntemidir. Online olarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne (MHRS) giriş yaptıktan sonra üye olmanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizle üyeliğinizi yaptırdıktan sonra online randevu alma sistemine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra bu sayfa üzerinden ilgili alanları doldurarak hangi gün ve tarihte hangi doktora randevu alabileceğinizi kontrol edebilirsiniz. Dilediğiniz tarihte hekiminizin müsait olması durumunda online olarak randevu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Online randevu almak için tıklayın.

Beykoz Devlet Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres

( Merkez Hastane ) Saip Molla Cad. Kısayol Sok. No:1 Beykoz / İSTANBUL

(Ek Hizmet Binası) Çiğdem Mah. Barbaros Cad. Hastane Sok. No: 1/3 Beykoz / İSTANBUL

Telefon

Merkez Hastane ( 216 ) 322 22 10

Ek Hizmet Binası ( 216 ) 413 63 00

Pendik Eğitim ve Araştırma Plastik Cerrahi Doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu