Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Devlet Hastanesinde Göz Kapağı Estetiği Yapılır mı?

Göz Kapağı Estetiği

İçindekiler

Devlet Hastanesinde Göz Kapağı Estetiği Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de Devlet Hastanesinde Göz Kapağı estetiği yapılır mı? sorusudur Devlet Hastanesinde Göz Kapağı estetiği yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde Göz Kapağı Estetiği yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin Göz Kapağı Estetiği yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı (Bazı plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır.)

Eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde Göz Kapağı Estetiği yaptırabilirsiniz.

 

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatını hastanenin doktoru yapacaksa ve bu operasyon hayati müdahaleyi gerektirecek bir durumda ise bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa ve bu sağlık açısından çok görüntü amaçlı ise çok cüzi bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Göz Kapağı Estetiği Yaptırmaya Neden Olan Etmenler?

Genel olarak kadınların estetik açıdan tercih ettiği erkeklerin ise genel olarak fonksiyonel sebeplerden dolayı tercih ettiği Göz Kapağı Estetiğinin yaptırılma nedenlerinin başında yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarının gevşemesi gelmektedir. Kişide göz kapağında kırışıklıklar, sarkmalar ve göz kapağı derisinde deformeler meydana gelmektedir. Yaşlanma en önemli faktör olmasına rağmen gençlerde de göz kapağı sorunu sıklıkla görülmeye başlanmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tablet gibi elektronik ürünlere çok sık bakmadan kaynaklı göz çevresinde hem fiziksel hem de sağlık açısından gözle görünür ve hissedilir değişimler yaşanmaktadır. Bununla birlikte aşırı sigara ve alkol tüketiminden kaynaklanan nedenlerden dolayı da kişinin göz çevresinde hoş olmayan estetik açıdan kötü bir görüntü oluşabilir.

Saydığımız bu etmenlerin sonucunda kişinin göz çevresinde ve özellikle göz altında torbalanma ve kararma oluşmaktadır. Üst göz kapağı normal seviyesinin altına inmeye başlamaktadır. Göz kapağında kırışıklar ve sarkmalar ile birlikte göz kapaklarında gevşemeler meydana gelmektedir. Göz kenarında ve göz kapaklarında damar çizgileri artık daha belirgin olmaya başlamaktadır. Bu durumlarda kişinin yüzünde yorgun bir ifadeye ve yaşından büyük göstermeye başlamaktadır.

 

Devlet Hastanesinde Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Günümüzün gelişen teknolojisi ile Göz Kapağı Estetiği tedavileri artık daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Devlet Hastanesinde Göz Kapağı Estetiği Operasyonu da çok rahat ve SGK’nında karşılaması ile çok düşük bir ücretle yapılabilmektedir. Bu durum Göz Kapağı Estetiği tedavisi olmak için maddi durumu yetersiz olan kişiler için kaçırılmayacak fırsattır. Göz Kapağı Estetiği çok ciddi riskler taşımaz iken basit bir operasyondur. Ertesi gün taburcu olup sosyal yaşantınıza devam edebilirisiniz.

Göz Kapağı Estetiğinde, alt ve üst göz kapaklarının estetik operasyonlarından üst göz kapağı estetik operasyonunda göz bölgesindeki fazla deri ve kas dokusu kesilerek göz bölgesinden alınıp göz kapağının daha gergin olmasını sağlamaktadır. Ameliyat izinin görünmemesi için ise kesi göz kapağının katlanma çizgisinden yapılmaktadır. Göz Kapağı Estetiği alın germe ve kaş kaldırma operasyonu ile birlikte de yapılabilmektedir.

Alt göz kapağı estetiğinde ise yaşlanmadan dolayı alt göz kapaklarındaki yağ tabakasının yer çekiminin de etkisi ile gevşer. Göz Kapağının sarkması sonucu endoskopik olarak yağ tabakasının bulunduğu deri asma yöntemi ile gerginleştirilir. Böylece alt göz kapağına mecbur kalmadıkça başka bir işlem yapılmasına gerek görülmemektedir.

 

Göz Kapağı Estetiği’nin artık devlet hastanelerinde de yapılması ile düşük bütçeli kişiler için özel klinik ve özel hastane arama derdi bitti. Zira devlet hastanelerinde bu operasyonu gerçekleştirecek olan profesörler ve uzmanlar alanında uzman tecrübeli ve başarılı doktorlardır. Özel klinik ve hastanelere oranla çok düşük bütçe ile yapılan Göz Kapağı Estetiği operasyonunun devlet hastanelerinde de yapılması ile devlet hastaneleri estetik ve plastik cerrahisi kliniğinde hareketlilik yaşanmasını sağladı.

 

Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olduğu için devlet hastanesinde Göz Kapağı Estetiği tedavisi olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilmeyecektir. Göz Kapağı Estetiği kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019 Devlet hastaneleri Göz Kapağı Estetiği fiyatları sosyal güvencesi olamayanlar için ortalama olarak 2 bin ile 3 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında göz kapağı estetiği fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde göz kapağı estetiği çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde Göz Kapağı Estetiği fiyatları 18 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

Bir sonraki makalemizde hangi devlet hastanelerinde hangi estetik operasyonlarının yapıldığını araştıracağız. Takip etmek için onlineestetik.com adresimizdeki hangi devlet hastanesinde hangi estetik operasyonlar yapılmaktadır adlı makalemizi inceleyebilirsiniz…

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu