HastanelerKartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları, bu bölümde tedavi görmek ve ameliyat olmak isteyen vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Son dönemlerin polpüler branşları arasında yer alan plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi, birçok hastanede olduğu gibi Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde de yer almaktadır. Peki Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları kimlerdir? Hangi hastalıklara bakarlar? Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorlarına randevu nasıl alınır?

İçindekiler

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?

Plastik rekonstrüktif cerrahi, yaralanma, hastalık, doğuştan gelen anormallikler veya cerrahi müdahaleler nedeniyle oluşan doku kayıplarını veya deformiteleri onarmak veya düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi bir branştır. Bu cerrahi alan, vücutta fonksiyonu geri kazandırmak, doku iyileşmesini sağlamak ve görünümü düzeltmek için çeşitli teknikler ve yöntemler kullanır.

Plastik rekonstrüktif cerrahi, birçok farklı alanda uygulanabilir. Aşağıda bazı örnekler verilmiştir:

Yanık tedavisi: Plastik cerrahlar, yanık sonrası doku kaybını onarmak için rekonstrüktif cerrahi tekniklerini kullanabilirler. Yanık izlerini azaltmak, cilt greftleri veya flepler kullanarak iyileşmeyi teşvik etmek ve estetik sonuçları optimize etmek amaçlanır.

Travma sonrası rekonstrüksiyon: Kaza, kazara yaralanma veya travma sonucu oluşan yüz, el, ayak veya diğer vücut bölgelerindeki doku kaybını ve deformiteleri düzeltmek için plastik rekonstrüktif cerrahi uygulanır.

Tümör çıkarılması sonrası rekonstrüksiyon: Kanser cerrahisi sırasında tümör çıkarılan bölgelerde oluşan doku kayıplarını düzeltmek için plastik rekonstrüktif cerrahi kullanılır. Bu prosedürler, normal doku fonksiyonunu geri kazandırmak ve estetik sonuçları iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Konjenital anormalliklerin düzeltilmesi: Doğuştan gelen yüz, burun, dudak veya damak gibi anormalliklerin düzeltilmesi için plastik rekonstrüktif cerrahi uygulanır. Örneğin, dudak ve damak yarığı (sekre), kafatası ve yüz kemiklerindeki gelişimsel bozukluklar gibi durumlar rekonstrüktif cerrahi gerektirebilir.

Plastik rekonstrüktif cerrahi, hastaların fiziksel iyileşme, fonksiyonel iyileşme ve görünüm açısından daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilir. Her hasta için tedavi planı kişiselleştirilir ve cerrahın deneyimi ve hasta beklentileri dikkate alınır.

Bu alanda uzmanlaşmış bir plastik cerrah, uygun teşhis ve tedavi planlaması için hastanın durumunu değerlendirir. Plastik rekonstrüktif cerrahi, hastanın yaşam kalitesini iyileştirmeyi ve günlük aktivitelerine geri dönmesini sağlamayı hedefler.

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik Cerrahi insan vücudunun her bölgesinde ameliyat yapan bir branştır.
Plastik Cerrahi Kliniği tarafından tam zamanlı maksillofasial kırıklar ve çene cerrahisi işlemleri, dudak damak yarıkları, doğumsal anomaliler, cilt kanserleri, bası yaraları, travma sonrası bozuklukların düzeltilmesi, yanık hastalarının subakut dönemde rejeneratif yöntemlerle (kemik iliği ve yağ kaynaklı kök hücre ve hücre spreyleri) tedavileri, kronik yara ve diabetik ayak hastalarının tedavileri, ürogenital ameliyatlar, meme kanseri sonrası meme onarımı ameliyatları, ayrıca meme küçültme ve büyültme, kepçe kulak ve rinoplasti ameliyatları, estetik kaş ve yüz germe, estetik ve rekonstrüktif göz kapağı ameliyatları, PRP ve yağ ile cilt yenileme işlemleri, erkek meme büyümesi ameliyatları gerçekleştirilmektedir.
Tüm acil el cerrahisi vakaları Plastik Cerrahi Klinik tarafından karşılanmakta, Mikro Cerrahi, replantasyon ve revaskülarizasyon işlemleri başarıyla klinikte çalışmakta olan el cerrahları tarafından gerçekleşmektedir.

• Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi

• Mikro Cerrahi

• Rekonstrüksiyon

• Estetik Cerrahi

• Rejeneratif Tıp ve Kök Hücre Uygulamaları   

• El Cerrahisi

2023 Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları Kimlerdir?

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Hastanenin Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahında görev yapan hekimler uzman hekim statüsünde yer almaktadır. İşte Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları;

– Prof Dr. Gaye Filinte

– Uzman Doktor Ali Cem Akpınar

– Uzman Doktor Çağla Çiçek

– Uzman Doktor Mehmet Solmaz

– Orkun Uzuneyüpoğlu

–  Sedat Öz

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, şehir hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi burun estetiği ameliyatı için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu