Beykoz Devlet HastaneleriHastaneler

Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum

İçindekiler

Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum

Beykoz Devlet Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum bölümü, 2023 yılında da vatandaşlara sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. İstanbul’da hizmet sunan Beykoz Devlet Hastanesi, birçok branşta vatandaşlara sağlık hizmeti sunuyor. Bunlardan bir tanesi de Kadın Hastalıkları ve doğum servisi olmuştur.

Ülkemizde en çok hasta tedavisi veren branşlardan olan kadın hastalıkları ve doğum servisi, Beykoz Devlet Hastanesinde de çeşitli hastalıkların tanı ve tedavisinde vatandaşlara hizmet sunuyor.

2023 Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın hastalıkları ve doğum (Kadın Doğum) tıbbın bir dalıdır ve kadınların üreme sağlığı ve doğum süreci ile ilgilenir. Bu alanda uzmanlaşmış bir doktora obstetrik ve jinekoloji uzmanı denir.

Kadın hastalıkları, kadın üreme organlarının hastalıklarını ve problemlerini kapsar. Bu hastalıklar arasında adet düzensizlikleri, miyomlar, kistler, enfeksiyonlar, kanserler ve diğer üreme sağlığı sorunları yer alabilir.

Doğum, gebelik, doğum ve doğum sonrası dönemi içerir. Kadın doğum uzmanları, gebe kadınların sağlıklı bir gebelik geçirmelerine ve doğumlarını sağlıklı bir şekilde yapmalarına yardımcı olur. Doğum sürecinde kadın doğum uzmanı, doğum sırasında annenin ve bebeğin sağlığını izler ve gerektiğinde müdahale eder.

Kadın doğum, kadınların yaşam kalitesini artırmak için önemli bir rol oynar ve kadınların cinsel sağlığı, doğurganlık ve genel sağlığı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Kadın doğum uzmanları, kadınların sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çeşitli tedavi ve müdahaleler sunarlar.

2023 Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum

Beykoz Devlet Hastanesi Kadın ve Doğum Hastalıkları Bölümü

Bu bölüm, cerrahi tıp birimleri arasında yerini almıştır. Kadın Doğum, kadın sağlığı ve hastalıklarını ile birlikte gebelik takibi ve doğum ile ilgilenen birimdir. Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Doğum birimi, ameliyathanesi, uzman personeli (ebe, hemşire ve doktor) mevcuttur.

Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinde Verilen Hizmetler

Klinikte günün her saatinde

·  Doğum ve sezeryan ameliyatları

·  İdrar kaçırma ameliyatları

· Histeroskopik cerrahi (miyom rezeksiyonu, ablasyon, septum yapışıklıklarının açılması)

Haftanın her günü planlanan ameliyatlar gerçekleştirilir. Haftanın 7(yedi) günü 24 (yirmi dört) saat acil servis te hasta kabulü yapılmakta olup, hafta içi 5 gün kadın doğum poliklinik hizmetleri yürütülmektedir.

Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

Bu bölümde hizmet veren hekimler uzman hekim statüsünde yer almaktadır. 5 uzman hekimle verilen hizmette hasta tedavisi ve memnuniyeti en ön planda tutulmaktadır. İşte o hekimler;

– Uzman Doktor Ercan Aydemir

– Uzman Doktor Esra Serhat

– Uzman Doktor Gültekin Öztürk

– Uzman Doktor Meral Meryem Çalık

– Uzman Doktor Yasin Avşar

Beykoz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Randevusu

Bu branşa randevuyu iki farklı yöntemle alabilmeniz mümkün. Bunlardan ilki Alo 182 çağrı hattını arayarak alabileceğiniz randevu yöntemidir. Dilediğiniz zaman arayarak uygun olan hekim ve uygun olan tarihte randevu alabilirsiniz.

Bir diğer randevu alma yöntemi de Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’dir. Online olarak günün her saatinde girebileceğiniz bu sistem üzerinde kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz tarihte dilediğiniz hekime randevu alabilirsiniz. (Tabi istediğiniz tarihte hekim sisteminin randevuya açık olması gerekmektedir.

Online randevu almak için tıklayın.

Beykoz Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres

( Merkez Hastane ) Saip Molla Cad. Kısayol Sok. No:1 Beykoz / İSTANBUL

(Ek Hizmet Binası) Çiğdem Mah. Barbaros Cad. Hastane Sok. No: 1/3 Beykoz / İSTANBUL

Telefon

Merkez Hastane ( 216 ) 322 22 10

Ek Hizmet Binası ( 216 ) 413 63 00

Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları İçin tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu