Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı yapılır mı sorusudur Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde kepçe kulak ameliyatı yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin kepçe kulak ameliyatı yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı (Bazı plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır.)

Eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde Kepçe Kulak ameliyatı yaptırabilirsiniz.

 

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatını hastanenin doktoru yapacaksa bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa çok cüzi bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Kepçe Kulağa Neden Olan Etmenler?

Kepçe kulak sorunu tamamen genetik sebeplerden doğmaktadır. Ailesinde kepçe kulak sorunu olan varsa özellikle anne ve baba da kepçe kulak sorunu var ise bu çocuğa da yansımaktadır. Kepçe kulağa sahip olanların kulak kıkırdakları yumuşak bir yapıya sahiptir. Kulak arkasındaki kemik ile kulak kepçesi arasındaki açı çok dardır. Kepçe kulak kişiye sosyal yaşanışında çok büyük özgüven kaybına neden olmaktadır. Özellikle okul dönemindeki çocuklarında okul döneminde içe kapanık olmalarına neden olabilmektedir.

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzün gelişen teknolojisi ile Kepçe Kulak tedavileri artık daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı da çok rahat ve SGK’nında karşılaması ile ücretsiz yapılabilmektedir. Bu durum Kepçe Kulak Ameliyatı olmak için maddi durumu yetersiz olan aileler için çok kaçırılmayacak fırsattır. Kepçe Kulak Ameliyatı çok ciddi riskler taşımaz iken basit bir operasyondur. Hastanın yaşı göz önünde bulundurularak lokal anestezi veya genel anestezi yöntemlerinden biri uygulanarak yapılmaktadır. Kulaktaki kepçelik açısına göre ameliyat süresi değişmekte iken genel olarak 1 saat ile 1,5 saat arası gibi bir sürede operasyon tamamlanmaktadır. Hasta operasyon sonrası başka bir sağlık sorunu yok ise taburcu edilir. Hastanın yatmasına gerek yoktur. Kulaklara ameliyat sonrası kulak bandı takılır bu bantlar yaklaşık 10 – 15 gün kadar takılı kalmakta iken daha sonrasında bu bantlar çıkarılır. Kepçe Kulak operasyonu kesinlikle duymayı olumsuz yönde etkilemez iken kişiye sosyal yaşantısında özgüven aşılamaktadır.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olduğu için devlet hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilmeyecektir. Kepçe Kulak Ameliyatı kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019 Devlet hastaneleri Yarık Dudak Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları sosyal güvencesi olamayanlar için ortalama olarak 3 bin ile 5 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında Kepçe Kulak ameliyatı fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde Kepçe Kulak ameliyatı çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları 12 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu