Yüz Estetiği

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

İçindekiler

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler
Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Yüz Germe Ameliyatı hakkında Merak Edilenler soruları siz değerli  ziyaretçilerimiz için araştırıp cevapladık. Ülkemizde estetik operasyonları içerisinde en çok tercih edilen estetik operasyon ve uygulamalarından biri de şüphesiz ki Yüz Germe Ameliyatı veya Yüz Germe Estetiğidir. Bizlerde www.onlineestetik.com ailesi olarak siz değerli ziyaretçilerimizin Yüz Germe Ameliyatı hakkında merak ettiğiniz tüm soruları alanında uzman birden fazla estetik cerrahına sorduk ve yanıtları aldık. Sizlerin de merak ettiği başka sorular var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Şimdi gelelim Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenlere


 1. Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

  Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Özellikle ilerleyen yaşlardan sonra yüz bölgemizdeki yumuşak dokular azalır ve yüz kemikleri üzerinde bulunan deriler yer çekimininde etkisi ile sarkmaya başlar. Sarkan deriler cilt üzerinde buruşukluğa ve dalgalanmaya başlar. Bu dalgalanmalar ve sarkmaları ortadan kaldırıp sizleri daha gergin ve canlı bir cilde kavuşturan cerrahi operasyon Yüz Germe Ameliyatıdır.


 1. Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Bayanlarda 30 yaşından sonra erkeklerde ise 35 yaşından sonra sarkmalar ve dalgalanmalar başlayacaktır. Yüz bölgesinde sarkmalar oluşan ve sağlık açısından estetik yapılmasına herhangi bir engeli olmayan bay ve bayanlara Yüz Germe Ameliyatı başarı ile uygulanabilmektedir. Yaşlı yüzlere sahip olduğunuzu hissettiğinizde Yüz Germe Ameliyatı yaptırabilirsiniz.


 1. Yüz Germe Ameliyatı Neleri Kapsar?

 • Alın bölgesinde belirginleşen kırışıklıklari
 • Kaşlarda yaşanan düşüklükleri
 • Göz kapaklarında sarkmaları
 • Göz altı torbalanmaları
 • Gözlerin kenarlarında oluşan kaz ayağı adı verilen çizgilerin belirginleşmesi
 • Sarkan yanakları
 • Elmacık kemiği bölgesinin zayıflaması
 • Ağız ve burun bölgesinde oluşan deri katlanması

Yüz Germe Ameliyatı ile yaşlanmaya bağlı olarak hem erkek hem de kadınlarda ortaya çıkan bu durumlar cerrahi müdahale ile onarılır.


 1. Yüz Germe estetiği
  Yüz Germe Estetiği

  Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz Germe Ameliyatı genel anestezi uygulaması ile yapılmaktadır. Genel anestezi uygulandığından dolayı hasta operasyon anında uyutulur ve operasyon anında hasta herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Operasyondan önce onarılması gereken yerler ve kesi yapılacak bölgeler kalem yardımı ile belirlenip çizilir. Daha sonraki adımda kulak önü veya kulak arkasından yapılan kesiler ile operasyona devam edilir. Açılan kesilerden sonra bağ dokular özel medikal germe ipleri ile zar dokularına asılıp deri gerdirilir. Bu aşamada fazlalık oluşturulduğu düşünülen deriler var ise bu deriler alınır. Gerdirme operasyonundan sonra estetik dikişler ile kesiler kapatılır. Yaklaşık 3 – 5 saat arası süren Yüz Germe Ameliyatı tamamlanır.


 1. Yüz Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Yüz Germe Ameliyatında kesilerin kulak arkasına, kulak önüne ve şakak bölgesinde saçlı deri içerisine yapıldığı için ameliyat izleri çok fazla belirgin olmaz. Ameliyat kesilerinin bu bölgelere yapılmasının nedeni ise iz kaybını sağlamaktır.


 1. Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne kadardır?

Yüz Germe Ameliyatı kalıcılık süresi yaklaşık 8 – 10 yıl arası sürmektedir. Hastanın durumu operasyonun başarısı gibi etkenlerde Yüz Germe Ameliyatının kalıcılık süresini değiştirebilecektir.


 1. Yüz Germe Ameliyatı ile Kombine Olarak Yapılan Ameliyatlar Nelerdir?

Yüz Germe Ameliyatının yanında göz kapağı ameliyatı, boyun germe, Kimyasal Peeling, Yüz mezoterapisi, yüz dolgusu, deri soyma ve botoks gibi kombine operasyonlarda yapılabilmektedir.


 1. Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları?

Yüz Germe Ameliyatı
Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı hakkında net fiyat vermek olanaksızdır. Zira Yüz Germe Ameliyatı kişinin ihtiyacına göre farklı işlemlerde uygulanabilmektedir. Yüz Germe Ameliyatı Fiyatlarını etkileyen faktörleri sıralayacak olursak;

Hastaya Yüz Germe Ameliyatı dışında kombine operasyonlarından da yapılması durumunda

Operasyonu gerçekleştiren hastane veya kliniklerin kalite farkı

Yüz Germe Ameliyatını gerçekleştireceğiniz il hatta ilçelerde dahi çok yüksek fiyat farkları çıkabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatının hangi yöntemle yapıldığı

Gibi nedenlerden dolayı Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları makalemizi www.onlineestetik.com adresimizde arama motorundan ulaşabilirsiniz.


 1. Devlet Hastanelerinde Yüz Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Yüz Germe Ameliyatı bir çok devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde plastik cerrahi kliniği bulunan devlet hastaneleri, üniversitelere ait tıp hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ve yeni yeni açılan şehir hastanelerinde yapılmaktadır.


 1. Yüz Germe Ameliyatı Ücretini SGK Karşılar mı?

Her estetik operasyonunda olduğu gibi eğer ki operasyon sağlık açısından yapılan bir ameliyat ise SGK bu ücretin ya bir kısmını ya da tamamını karşılamaktadır. Fakat estetik açıdan yapılan hiçbir operasyon veya uygulamayı SGK karşılamamaktadır. Bu nedenlerden dolayı Yüz Germe Ameliyatı genelde estetik açıdan yapıldığı için SGK tarafından karşılanmamaktadır.


 1. Yüz Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Ne kadardır?

Yüz Germe Estetiği
Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Ameliyatından sonra hasta 1 gün hastanede yatırılır. Ertesi gün taburcu edilen hastaya ameliyat anında konan drenler 2 gün sonra doktor eşliğinde çıkarılır. Operasyondan sonra ilk 1 hafta içerisinde şişlik ve morarmalar oluşması doğal bir sonuçtur. Bu durum sizleri korkutmasın. Zira 1 hafta sonunda şişlik ve morluklar neredeyse yok denecek kadar azalmaktadır. Azalmayan morluk ve şişlikler var ise mutlaka doktorunuz ile irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. 1 hafta içerisinde geçmeyen şişlik ve morluklar işlerin yolda gitmediğini göstermektedir.

Hastada operasyon sonrası ilk 1 hafta içerisinde ağrı ve acı olması da yine olağan durumlardan biridir. Bu acı ve ağrılarda doktorunuzun sizlere önerdiği ağrı kesiciler ile giderebilirsiniz. Yaklaşık 2 hafta içerisinde iyileşme süreci tamamlanır ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.


 1. Yüz Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her estetik operasyonunda riskler odluğu gibi Yüz Germe Ameliyatında elbette riskler vardır. Yüz Germe Ameliyatı öncesi ve sırasında çok ince hesaplamalar yapmak yüzünüzün simetrisine uygun germe yapılması operasyonun başarısı için son derece önemlidir. Operasyon sonrası hayal kırıklığı yaşamak istemiyor iseniz doktorunuzu ve hastanenizi mutlaka çok iyi araştırmanızı ve buna göre Yüz Germe Ameliyatını tavsiye ediyoruz.

Bir başka risk ise her cerrahi operasyonda oluşabilecek olan enfeksiyon ve kanama riskleridir. Bu risklerin oluşması durumunda ve devam etmesi durumunda mutlaka doktorunuzla iletişim kurmanızı hatta hastaneye gitmenizi öneriyoruz.


www.onlineestetik.com ailesi olarak sizler için hazırladığımız Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları makalemiz ilginizi çekebilir.

Onlineestetik aracılığı ile ülkemizde ve yurtdışında çalışan tüm estetik ve plastik cerrahları hakkında bilgi alabilir ve olanların adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Estetik ve plastik hekimlerinin hangi alanda uzman olduklarını ve en çok hangi alanda başarılı olduklarını portalımızda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda alanında uzman plastik ve estetik cerrahları hakkında sitemizde yer alan yorumları okuyarak da hekimlerin başarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu