Göz Kapağı EstetiğiEstetik Ameliyatları

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

İçindekiler

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği
Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği modern hastane binasında, son teknolojik hastane ve ameliyat ekipmanları ve alanında uzman doktor kadrosu ile yapılmaktadır. Göz Kapağı Estetiği yada diğer bir adıyla Göz Kapağı Ameliyatı estetik operasyonları içerisinde sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği hastanenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde yapılmaktadır.

Estetik operasyonlarında devlet hastaneleri daha önceki dönemlerde çok fazla aktif değilken özellikle şehir hastanelerinin açılması ile birlikte devlet hastanelerinde estetik operasyonları sayılarında ciddi artışlar yaşandı. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği de estetik ve plastik cerrahi operasyonları sayılarında da ciddi artışlar oldu. Bu operasyonlardan Göz Kapağı estetiği, Burun Estetiği ve Meme Estetiği en çok talep edilen operasyonlar oldu. Bizlerde siz değerli okuyucularımız için bu makalemizde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiğini araştırdık.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) üst göz kapaklarında meydana gelen deformeleri onarmak amacıyla yapılan cerrahi operasyondur. Plastik cerrahi uzman tarafından yapılan üst göz kapaklarında meydana gelen sarkmalar ve fazla kas dokusunun alınıp üst göz kapaklarının gerdirilmesi sağlanır. Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak, iş yoğunluğu, uykusuzluk ve sık alkol uyuşturucu kullanımı gibi durumlarda göz kapaklarında bulunan kaslar işlevini yerine getiremez duruma gelir. Böylece üst göz kapakları düşer. Peki Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) üst göz kapaklarında bulunan fazla derinin alınıp kas dokusunun da kesilerek bu bölgeden alınması ile tamamlanır. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) yaklaşık 1 saat sürmektedir. göz kapaklarında iz kalmaması için kesiler göz kapaklarının katlanma yerlerine atılır. Alt Göz Kapağı Estetiği ise yağ yastıklarının birikmesi ile oluşan göz torbasının çökmesi sonucu cerrah işlem sonucu yağ tabakasının alınması ve torbaların gerdirilmesi işlemidir. Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) operasyonları maalesef kalıcı olmamakla beraber yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarında yine düşmeler oluşacaktır. Kalıcılık süresi ise yaklaşık 5 yıl sürmektedir.

Devlet hastaneleri ve şehir hastanelerini tercih eden hastaların aklında belli başlı endişe ve sorular oluşmakta. Bu sorulara kısaca değinecek olursak;

  • Devlet Hastanelerinde Yapılan Estetik Operasyonları Güvenilir midir?

Devlet Hastanelerinde, şehir hastanelerinde, eğitim ve araştırma hastanelerinde ve tıp hastanelerinde yapılan Estetik Operasyonları Güvenilir midir? Sorusu hemen hemen herkesin endişe ile yaklaştığı konuların başında gelmektedir. Şehir hastanelerinde son teknolojik ekipmanların kullanılması, modern binasının yanında alanında uzman doktor kadrolarının olması operasyonlarının güvenirliliğini elbette olumlu yönde etkilemektedir. Zira operasyonun başarısı özel ve devlet ayrımından ziyade doktorunuzun bilgi ve tecrübesine bağlıdır.

  • Devlet Hastanelerinde Randevu Sorunu

Devlet hastanelerinde aşırı yoğunluk yaşanması ve bazı polikliniklerde doktor sayısının azlığından dolayı randevu sorunu oluşmakta. Maalesef devlet hastanelerinde her poliklinikte olduğu gibi estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi kliniğinde de randevu sorunu yaşanmaktadır. Randevular genellikle 1 – 2 ay sonrasına verilmektedir. Bu durum devlet hastanelerinde estetik operasyonu düşünenler için dezavantajdır.

  • Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Fiyatları 2020

    Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Fiyatları 2020
    Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Fiyatları 2020

Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)  Fiyatları 2020 buradan net şekilde vermek olanaksızdır. Fakat unutulmamalıdır ki devlet hastanesi ve şehir hastanelerinde yapılan Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Fiyatları özel hastane ve estetik kliniklerine oranla çok daha uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz Kapağı Estetiği Fiyatlarını buradan vermek olanaksızdır. Zira Sağlık Bakanlığının aldığı karar neticesinde sosyal medya ve web sitelerinde kesinlikle hiçbir estetik operasyonu fiyatları paylaşılmayacaktır. Fakat şu durumu belirtmekte yarar vardır. Devlet hastanelerinde estetik operasyonları fiyatları, şehir hastanelerinde estetik operasyon fiyatları, eğitim ve araştırma hastanelerinde estetik operasyon fiyatları ve tıp hastanelerinde yapılan estetik operasyonları fiyatları özel hastane ve estetik kliniklerine oranla %30 – % 50 daha uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Estetik operasyonları ücretleri SGK tarafından karşılanmamakta olup hasta operasyon ücretinin tamamını kendi karşılamak zorundadır. Net fiyat almak için mutlaka hastane doktorları tarafından muayene edilmeniz gerekecektir.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Al

Sağlık Bakanlığının resmi sayfasında doktor seçimi ve tarih seçimi yaparak linke tıklayarak randevu alabilirsiniz. https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği Doktorları

Prof. Dr. Mustafa Tezcan

Yrd. Doç. Dr. Muhammed Beşir Öztürk

Yrd. Doç. Dr. Tolga Aksan

Uzm. Dr. Arzu Türkseven Topaloğlu

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

Merkez Hastane: (Yataklı Servisler, Çocuk Binası ve Acil Servis)

Adres: Eğitim Mah. Dr. Erkin Cad. Kadıköy/İstanbul 34722

Tel: (216) 566 40 00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu