Diş EstetiğiDevlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?

İçindekiler

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?

Devlet hastanelerinde diş polikliniklerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Devlet hastanelerinde diş tedavilerinin yanında diş estetiğine de önem verilmektedir. Zira devlet hastanelerinin diş estetiğine de yönelmesinden sonra insanların aklına gelen ilk sorulardan bazıları muhakkak ki Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı? Devlet Hastanelerinde Diş teli Takılır Fiyatları ve hangi Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır? Sorularıdır. Bizler siz değerli www.onlineestetik.com ziyaretçileri için bu soruların cevaplarını araştırdık.

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılması için diş teli tedavisi düşündüğünüz hastanede bazı bölümlerin olması gerekmektedir. Zira Diş Teli takılmasına karar veren bölüm olan ortodonti ana bilim dalında görev yapan hekimlerin onayı ile hastaya Diş Teli takılmasına karar verilir. Peki Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılması hastanenin hangi bölümlerinde takılır.

Devlet Hastanelerinde Hangi Bölümlerde Diş Teli Takılır?

Devlet hastanelerine ait diş polikliniklerinde,

Devlet hastanelerinde ait ortodonti bölümünde,

Devlet hastanelerine ait ağız ve diş sağlığı merkezlerinde,

Diş sağlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde,

Üniversitelerin diş hekimliği fakültelerine ait bölümlerde,

Ülkemizde yeni yeni kurulan şehir hastanelerine ait ağız ve diş sağlığı merkezlerinde

Devlet hastanelerinin diş ve ortodonti bölümlerinde Diş Teli takılmaktadır.

Diş Teli Kimlere Uygulanır?

Diş Teli tedavisi dişlerinde yamukluk, çarpıklık, üst üste binme ve eğrilik olan herkes için uygulanır. Ortodonti tedavisi yani diğer bir ismi ile Diş Teli Tedavisi her yaştan erkek ve kadınlar için uygundur.

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Tedavisi hastanın dişlerinin eğri, yamuk ve çarpık olması durumunda hastanenin diş polikliniğinde veya hastanenin ağız ve diş sağlığı merkezinde ortodonti hekimliğine tedavi olması ile başlar. Operasyona başlamadan önce dişlerinizin röntgeni çekilerek ağız ve diş sağlığı ile ilgili başka sıkıntılarınızın olup olmadığı tespit edilir. Ortodonti hekimliği tarafından Diş teli takılmasına karar verilmiş ise ön muayene sonrası tedavi aşamasına geçilir. Cerrah tarafından büyük bir titizlikle takılan Diş Teli son aşamada braketlerinde takılması ile diş telleri tedavisi tamamlanmış olacaktır.

Diş Teli Taktırmanın Faydaları

Bazı kişilerin dişlerinin çıkmasında sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sıkıntılar sonucu dişler çarpık, üst üste binme ve eğri çıkma gibi sorunlar teşkil etmektedir. Diş Teli kullanarak

Bu sorunları % 99 çözebilir,

Ağzı açık uyuyan, ağızdan nefes alan ve horlama sorunu yaşayan kişilerde de olumlu etkiler olabilmekte,

Alt ve üst çenenin bir biri ile simetri olmaması durumunda,

Diş diziliş problemi olanlarda,

Dişlerin dönme sorununa karşı

Diş Teli taktırmak faydalı olacaktır.

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Fiyatları 2020

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı?

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Fiyatları 2020 hastanenin kullandığı malzemeye göre değişmektedir. Devlet hastanelerinde diş teli takılmasında sadece kullanılan malzemelerin ücreti alınırken özel hastane ve diş sağlığı merkezlerinde hem malzeme ücreti hem de Diş Teli takma ücreti alınmaktadır. Bu durumda Devlet Hastanelerinde Diş Teli Fiyatları daha uygun olmaktadır. 2020 Devlet Hastanelerinde Diş Teli Fiyatları yaklaşık 1500 TL ile 5000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu farkın yüksek olması tamamen kullanılan malzeme ile doğru orantılıdır.

SGK Diş Teli Ücretini Karşılar mı?

SGK bazı durumlarda Diş Teli ücretinin ya tamamını ya da belli bir kısmını karşılamaktadır. Şayet hastanın diş yapısı hastanın sağılığını etkileyecek boyutta ise devlet hastanelerinin taktığı Diş Teli Ücretinin ya belli bir kısmını ya da tamamını karşılamaktadır. Fakat hasta Diş Teli Takmayı sadece estetik açıdan yapıyorsa Diş Teli Ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Devlet Hastanelerinde yoğunluktan dolayı devlet hastaneleri hastalarına rapor yazmakta ve bu raporla hastalar özel hastanelerde Diş Teli taktırabilmektedirler. Bu şekilde özel hastanelerde yapılan Diş Teli tedavisinin belli bir kısmı SGK tarafından karşılanabilmektedir. Fakat bununda bir şartı vardır. Tedavinin belli bir kısmının devlet tarafından desteklenmesi için raporda tedavi kesinlikle ‘‘Tedavi estetik amaçlı değildir. Hasta belirtilen …..hastalık tanısı ile ortodonti tedavisi gereksinimi vardır’’ diye raporda devlet hastanesinin ortodonti hekim yazısı olması gerekmektedir.

Hasta 18 yaşından küçük ise hastanın Diş Teli Ücretini SGK karşılar. Fakat hastanın 18 yaşından büyük olması durumunda tedavi sırasında kullanılan malzemeler hasta tarafından ödenmektedir.

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Taktırmak Güvenli mi?

Devlet Hastanelerinde ağız ve diş sağlığı ve diş polikliniklerinde yapılan tüm operasyonlar devlet güvencesi ile yapılmaktadır. Devlet Hastanelerinde Diş Teli taktırmak çoğu özel hastanelerde yapılan Diş Teli Tedavisinden daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Diş Teli Tedavisi İçin Randevu Nasıl Alınır?

Devlet Hastaneleri Diş Polikliniği veya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Diş Poliklinik doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu