Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Dünya üzerinde en fazla uygulanan ve birçok kişide zamanla ortaya çıkan göz kapağı sorunu oldukça titizlik gerektiren bir estetik yöntemidir. Göz kapağının düşmesi kişide mutsuz, halsiz ve yorgun bir görüntü ortaya çıkarır.

Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı ilk alan göz çevresi alanıdır. Bu alanda ortaya çıkan yorgun ve uykulu bakışlar kişide psikolojik olarak çöküntüye itmektedir. Buda kişide mutsuzluk hissi uyandırmaktadır. Göz kapaklarının form kaybedip düşmesi sonucu kişiyi Göz Kapağı Estetiği yapmaya itmektedir. Cinsiyet ve ırklara göre göz çevresi farklılıkları yaşanabilmektedir. Erkeklerde kaşlar kadınlara göre daha çıkıntılı ve göz kapakları marjına daha yakındır. Kadınlarda ise göz kapakları daha yüksek ve daha çok kemerli bir yapıya sahiptir.

Göz Kapağı Estetiğinde göz ve çevresinde oluşan sorunlar bir bütün olarak ele alınıp tedaviye o şekilde başlanır. Zira bu sorunlar bir bütün olarak ele alınıp tedavi yöntemi buna göre belirlenmezse bütünlükten uzaklaşıp belli bir yerde uygulama yapılırsa çok ta başarı beklemek mucize olur. Göz Kapağı Estetiği yaptırmak isteyenlerde genel olarak ortak sorunlar ele alınırsa bu sorunlar göz kapağı düşmesi, kaşların düşmesi, göz altı torbalarının morarıp şişmesi ve kaş ayakları genel sorunlar olarak görülmektedir.

Göz Kapağı Estetiği sadece estetik açısından değil sağlık açısından da önemlidir. Zira göz çevresindeki durumlar hem görme durumunu olumsuz etkilerken hem de baş ağrısı çekilmesine neden olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Uygulanır?

Göz kapakları yaşlanmanın da etkisiyle hem alt ve üst kapakları gevşemekte hem de gevşeyip sarkan cilt üzerinde deformasyon yaşanmaktadır. Bu sıkıntıdan mustarip olan yorgun ve cansız bakışlardan kurtulmak isteyenlerin rahatlıkla başvurabileceği Göz Kapağı Estetiği operasyonu çok kolay yapılmaktadır.

Yalnızca yaş sebebiyle değil gençlerde ve orta yaşlı kişilerde genetik sebeplerden dolayı göz kapağı sıkıntıları yaşanabilmektedir. Genetik sebeplerden dolayı orta yaşlı ve gençlerde Göz Kapağı Estetiği tedavisine başvurabilirler.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Göz Kapağı Estetiğinde sarkan üst göz kapaklarına müdahale lazer teknoloji sistemiyle yapılmaktadır. Sarkan üst göz kapakları kişide görme bozukluğuna neden olur. Lazer tedavisi ile sarkan üst göz kapağındaki deri bölgeden uzaklaştırılır ve görme sorunu çözülür. Göz altı torbalarının alınma işlemi estetik dünyasında yapılan en zor operasyonlar arasındadır. Göz altı torba estetiğini yaptırırken hekiminizi ve hastanenizi mutlaka çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Göz altı torba estetiğinde en sağlıklı yöntem kirpik diplerinden mikro girişlerle lazer teknolojisi yardımıyla var olan yağ bezesini buharlaştırıp yok etme yöntemidir. İyileşme sürecine son derece olumlu etki eden bu yöntem sayesinde göz çevresindeki görüntüyü kısa sürede değiştirir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Göz Kapağı Estetiği sonrasında hasta 4-5 gün içerisinde toparlanıp iyileşme süreci tamamlanmış olur. Bu süre dolduktan sonra hasta sosyal yaşantısına özgüven içerisinde genç bakışlarla yaşamaya başlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu