Estetik AmeliyatlarıBurun Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği burun kemiklerini kırmadan sadece burun ucuna müdahale ederek burun ucundaki orantısızlık ve şekil bozukluğunu gidermek amacıyla yapılan bir estetik operasyonudur. Burun Ucu Estetiğinin uygulandığı hastaların genel ortak özellikleri burnun üst kısmında kemer bulunmayan kişilerin olmasıdır.

Burun Ucu Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun Ucu Estetiği makalemizin başında da belirttiğimiz gibi burnun üst kısmında kemer bulunmayan kişiler başta olmak üzere farklı özelliklerde olan burun çeşitlerine de uygulanabilmektedir. Bazı durumlarda hastada burnun üst kısmında bir sıkıntı yok iken sıkıntının yaşandığı bölge burnun alt ve orta kesimi olabilir. Bu bölgelerdeki sıkıntı gidermek içinde ameliyat yapılabilmektedir. Burun ucunun eğik, asimetrik, geniş ve burun ucu kıkırdaklarının birbirinden ayrı olması durumunda Burun Ucu Estetiği uygulanmaktadır.

Burun Ucu Estetiği ile normal burun estetiğini karıştırmamak gerekmektedir. Eğer kişinin burnunun üst kısmında belirgin bir kemer bulunması durumunda, burnun üst kısmında yer alan kemiklerin geniş olması veya bu bölgede deformasyon var ise bu durumlarda Burun Ucu Estetiği yerine normal burun estetiği uygulanması tavsiye edilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Öncesi Yapılması Gerekenler

Burun Ucu Estetiği yaptırmaya kara verdikten sonra mutlaka doktorunuzu hastanenizi iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Zira çoğu yerde yapılan bu estetik yönteminde kötü ve tecrübesiz doktor veya hastanelerle karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bundan dolayı uzmanınızdan ve hastanenizden mutlaka daha önce yaptıkları referansları istemeniz ve görmeniz sizlerin daha güvenli şekilde Burun Ucu Estetiği sağlayacaktır. Muayeneniz öncesinde doktorunuza sağlık durumunuzla ilgili ne sıkıntınız varsa bildirmeniz ve muayene sırasında da tüm beklenti ve kaygılarınızı dile getirmeniz daha sağlıklı bir Burun Ucu Estetiği geçirmenizde etkili olacaktır.

Burun Ucu Estetiği Öncesinde burnunuzun farklı açılardan fotoğrafları çekilir ve size uygun olan burun şekilleri çıkarılır. Burun ameliyatından önce en az 6 saat bir şey yenilip içilmemesi gerekmektedir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Ucu Estetiği Kapalı Rinoplasti tekniği uygulanarak yapılmaktadır. Bu estetik yönteminde tampon kullanılmaz. Eğer hasta nefes alıp vermede zorlanıyor ise delikli silikon splint kullanılır. Burun Ucu Estetiğinde amaç burun ucunda yer alan kıkırdak ve yumuşak dokunun şekillenmesini sağlamaktır. Genellikle 18 yaş üstü kişilere uygulanan Burun Ucu Estetiği ameliyatı genel anestezi yöntemi ile yapılmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren operasyon sonrası doktorunuzda uygun görür ise aynı gün taburcu edebilir sizi. Operasyon sonrası burnunuza bantlar yapıştırılır. Ameliyattan sonra sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu