Estetik AmeliyatlarıKol Germe Ameliyatı

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı

İçindekiler

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı, Devlet Hastanelerinde Estetik Operasyonları Yapılır mı? en çok merak edilen soruların başında yer almaktadır. Devlet Hastanelerinde estetik operasyonlarına olan talep arttıkça Sağlım Bakanlığı da devlet hastanelerinde estetik ve plastik cerrahi operasyonları, estetik ve plastik cerrah ve estetik tıbbi cihaz ve ekipman sayılarını da arttırarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağladı.

Özel hastane ve estetik kliniklerinde estetik operasyon ücretlerinin bir hayli fazla olması, merdiven altı diye tabir edilen güvensiz işletme sayısının giderek artması ve son zamanlarda estetik operasyonlarında yaşanan sağlık sorunları nedeniyle bireyler devlet hastanelerini tercih etmekteler. Hal böyle olunca da Devlet Hastanelerinde estetik operasyonları için çok önceden randevu almanız gerekecek.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?
Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı Nedir? Özellikle kilo alıp vermeye bağlı olarak kişinin karın ve bacak bölgelerinde oluşan deri sarkmaları ve yağlanmalar kol bölgesinde yaşanacaktır. Sarkan ve yağlanan deriler hoş olmayan görüntülere neden olmaktadır. Özellikle yaz aylarında kısa kollu elbiseler veya denize girme durumlarında kişinin moralinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu durumda olan bireylere Kol Germe Ameliyatı önerilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol Germe Ameliyatı, kol bölgesindeki derinin sarkma oranı, derinin altında bulunan yağ tabakasının kalınlığı da dikkate alınarak hangi ameliyat tekniğinin kullanılacağına estetik cerrahınız tarafından karar verilir. Şayet bireyin kollarındaki sarkma ve yağ tabakası kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşmaya başlanmış ise operasyona Liposuction işlemi ile başlanılır. Liposuction işleminden sonra hastanın kol bölgesinde fazla deri cerrahi işlem ile alınır. Kollarda şayet deri bolluğu var ise koltuk altında gizlenebilecek şekilde küçük bir kesi atılır. Açılan bu deriden fazla yağ tabakası alınır. Kol altındaki deri koltuk altına açıldığından yandan ve önden bakıldığında belli olmayacaktır.

Hem genel anestezi hem de lokal anestezi altında yapılabilen Kol Germe Ameliyatının mutlaka hastane ortamında yapılması gerekmektedir. Yaklaşık 1 – 2 saat süren Kol Germe Ameliyatında hastaya lokal anestezi uygulanarak operasyon yapılmış ise hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Şayet hastaya genel anestezi altında Kol Germe Ameliyatı yapılmış ise hastanın 1 gün gözlem altında tutulup ertesi gün taburcu edilmektedir. Hasta operasyondan yaklaşık 2 gün sonra duş almakta iken operasyon sonrası doktorunuzun da tavsiyesi ile elastik bandajlar kullanabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021
Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021, operasyonu gerçekleştiren hastaneye, şehre ve hastanın kollarındaki sarkma oranına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat bilinmelidir ki Devlet Hastanelerinde Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021, özel hastane ve estetik kliniklerinde yapılan Kol Germe Ameliyatı Fiyatlarına oranla çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021 hakkında merak edilen başka bir konu ise SGK Kol Germe Ameliyatı Ücretlerini Karşılar mı? sorudur. Maalesef bu operasyon tamamen estetik amaçlı olduğundan dolayı SGK bu ücretleri karşılamamaktadır. Operasyon ücretinin tamamı hasta tarafından karşılanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu