Vücut EstetiğiEstetik Ameliyatları

Kol Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

Kol Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

 

Soru: Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Cevap: Kol germe estetiğindeki temel amaç koldaki fazla derinin çıkarılıp sarkan ve büzüşen kolun tekrar gergin bir şekle sokmaktır. Kol germe operasyonun birçok tekniği vardır. Örneğin kilo alıp vermeye bağlı olarak kişinin kollarında oluşan deri sarkması liposuction tedavi yöntemi ile koldaki fazla deriler kesi yöntemi ile alır. Bazı hastaların kol yapısından dolayı fazla olan deri koltuk altına toplanıp koltuk altına atılan kesi ile fazla deri alınır. Operasyon öncesinde hasta muayene edildikten sonra kol yapısı ve deri durumuna göre hastaya hangi tekniğin uygulanacağına karar verilmektedir.

 

Soru: Kol Germe Estetiği operasyon süresi ne kadardır?

Cevap: Kol germe estetiği operasyonları hastandaki deri oranı ve kol yapısına göre tedavi süresi değişmektedir. Fakat ortalama bir tedavi süresinden bahsedecek olursak ortalama 1-2 saat arası sürebilmektedir.

Kol Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler
Kol Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

Soru: Kol Germe Estetiği sonrasında ağrı var mıdır?

Cevap: Kol germe estetiği operasyonunda kola atılan kesilerden dolayı ağrı ve acı olması kaçınılmazdır. Fakat bu ağrılar canınızı sıkmasın çünkü doktorunuzun size tavsiye edeceği antibiyotik ve ağrı kesiciler sayesinde bu ağrıları minimize edebilirsiniz.

 

Soru: Kol Germe Estetiğinde sıvı birikimi oluşur mu?

Cevap: Kol gereme estetiğinde sıvı oluşması muhtemeldir. Fakat bunu önlemek için dren kullanılmaktadır.

 

Soru: Kol Germe Estetiğinde kalıcı iz kalır mı?

Cevap: Kol germe estetiğinde kesilerden dolayı çok hafif izler kalabilir. Fakat bu durum canınızı sıkmasın çünkü

 

 

Soru: Diyet devam ederken Kol Germe Estetiği yapılabilir mi?

Cevap: Diyet durumu devam ederken kol germe estetiği yaptırmak pek uygun görülmez. Diyet bittikten sonra kol germe estetiği yapılması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde yapılan operasyonlar daha başarılı ve sağlıklı olmaktadır.

 

Soru: Kol Germe Estetiğinden sonra korse takılır mı?

Cevap: Kol germe estetiği sonrasında korse takmak zorunludur. Zira korse kolunuzu hem darbelerden korurken hem de çok fazla güneş ışığına maruz kalmanızı engellemektedir. Koruyucu bir görev gören korse operasyonun daha sağlıklı sonuçlanmasına katkı sağlar.

 

Soru: Kol Germe Estetiği operasyonu sonrası morluk ve şişlikler oluşur mu?

Cevap: operasyon sonrasında hastanın kollarında şişlik ve morlukların oluşması çok normaldir. Fakat bu durum geçici bir durumdur. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

 

Soru: Kol Germe Estetiği sonrası sosyal hayata dönüş ne zaman olmaktadır?

Cevap: kol germe estetiğinden yaklaşık hafta sonra hasta eskisi gibi sosyal yaşantısına devam edebilir. Yaklaşık 2 hafta kadar korse kullanmanız gerekecektir.

 

Soru: Kol Germe Estetiği sonrası spor ve kas yapılır mı?

Cevap: kol germe estetiği sonrası elbette spor ve kas çalışması yapabilirsiniz. Fakat operasyon sonrası kolunuzun istenen tam şekle girmesi gerektedir. Kolunuz tam şekle girdikten sonra spor aktivitelerinizi yapmanız operasyonun daha başarılı olmasını sağlamaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu